Ana Sayfa Mobil Telefonda Silinen Numaraları Geri Getirme

Telefonda Silinen Numaraları Geri Getirme

367
0

Herhangi bir yedekleme yapmadığınız takdirde ne yazık ki silinen verilerinize ulaşmanız pek de kolay olmayacaktır. Telefonda silinen numaraları geri getirme işleminin nasıl yapılacağını inceleyeceğiz ve sorularını da yanıt vermeye çalışacağız. Akıllı telefonlar hayat kurtarıyor ve günümüzün büyük bir kısmında en büyük yardımcılarımızdan biri olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Birçok veri ve bilgiler bu cihazlarda güvenilir bir şekilde depolanıyor ve ne zaman istersek tek bir tık ile erişim sağlayabiliyoruz. Telefon numaraları da bunlardan biri ancak herhangi bir soruna bağlı olarak kaybolmaları ya da silinmeleri durumunda neler yapmamız gerektiğini de bilmek durumundayız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu sürece hep birlikte göz atalım.

Android için Silinen Numaraları Geri Getirme:

  • Google senkronizasyon aktif olduğu takdirde verileriniz silinse bile saniyeler içerisinde bu verilere ulaşabilir ve yeniden cihazlarınıza aktarabilirsiniz. Bu süreci merak ediyorsanız eğer adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
  • Google kişiler sayfasını açtıktan hemen sonra oturum açarak profillerinize giriş yapmanız gerekecektir.
  • Sağ üst kısımda yer alan kişiler butonuna tıklayın ve hemen ardından sol kısımda yer alan daha fazla butonu ile devam edin.
  • Son aşamada ise değişiklikleri geri al butonu ile birlikte verilerinizi listeleme şansı elde ediyorsunuz.
  • Son 30 günlük süre içerisinde yapılan tüm değişiklikler ve yedeklemeler bu ekranda karşınıza çıkıyor ve sizler de sorunsuz bir şekilde işlem yapabiliyorsunuz. Zaman dilimini belirledikten sonra onay vermeniz yeterli olacaktır ve ilgili tarihe bağlı olarak numaralarınız yeniden cihaza yüklenecektir.
  • Rehberinizin silinmesi elbette büyük bir sorun ancak senkronizasyon her daim hayat kurtarıyor ve bu sayede yalnızca telefon numaraları değil, birçok farklı dosyayı da kurtarma şansı elde ediyorsunuz. Eğer sizler de android kullanıcısı iseniz bu adımları takip ederek işlem yapabilirsiniz.

Android kullanıcıları sonrası dilerseniz ios kullanıcıları için de bilgiler verelim ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde aktaralım.

iPhone için Silinen Numaraları Geri Getirme:

  • Icloud hesaplarınıza bilgisayar üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girdikten sonra ayarlar butonuna tıklayınız.
  • Hemen ardından kişileri geri yükle butonu ile devam edeceksiniz.
  • Dönem dönem arşiv yapıldığı için hangi tarihe gitmek istiyorsanız bu detayı da işaretlemeniz gerekiyor. Tarih arşivi seçeneğini onayladıktan hemen sonra geri yükle butonuna basarak sizler de rehberinizi tekrar yükleme şansı elde ediyorsunuz.
  • Saniyeler sürecek işlem sonucunda sizler de rehberinize kavuşacak ve cihazlarınızı sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayacaksınız. Icloud, gerçekten mükemmel bir sistemler bütünü ve yalnızca rehber konusunda değil, birçok farklı dosyayı ve veriyi de yine bu uygulama aracılığı ile cihazlarınıza aktarabiliyorsunuz. Yapılan yedeklemeleri dilediğiniz zaman görüntüleyebilir ve cihazlarınıza aktarabilirsiniz.

Silinen Numaralar için Program Desteği ve Önerisi

Yukarıdaki yöntemler tamamen legal ve eminiz ki fayda sağlayacak olan seçeneklerdir. Forumlarda ve birtakım web sitelerinde program tavsiyesinde bulunduklarını gördük ancak bizler böyle bir tavsiye vermeyeceğiz ve sizi uyarmak adına bu başlığı tercih ettik. Zararlı yazılım olarak nitelendirdiğimiz bu uygulamalar cihazlarınıza zarar veriyor ve erişim izni ile birlikte cihazlarınızı kısa süre içerisinde ele geçiriyorlar.

Google play’de bununla ilgili birçok uygulama var ve yorumları incelerseniz eğer ne demek istediğimizi sizler de çok daha net bir şekilde anlayacaksınız. Yazımızda yer alan yöntemlerin dışına çıkmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz, aksi takdirde cihazlarınız zarar görecek ve sizler de fayda sağlayamamış olacaksınız. Telefonda silinen numaraları geri getirmek için legal yöntemleri tercih etmek elbette doğru olandır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz