Ana Sayfa Mobil Whatsapp Mesaj Gitmiyor?

Whatsapp Mesaj Gitmiyor?

8528
1

Popüler mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan Whatsapp, anlık mesajlaşma için tercih edebileceğiniz çok özel ve ücretsiz bir uygulamadır. İnternet bağlantınız olduğu takdirde sizler de anlık iletiler gönderebilir ve iletişimi çok daha sağlıklı bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Bazı durumlarda Whatsapp mesaj gitmiyor sorunları karşımıza çıkabiliyor.

Uygulama her geçen gün biraz daha geliştiriliyor ve son dönemde görüntülü arama ayrıcalığı da çok fazla kullanılıyor. Mesajlaşma eyleminin yanı sıra önemli dosya ve belge aktarımlarınızı da yine bu uygulama aracılığı ile sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Ses kaydı gönderebilir ya da dilerseniz video paylaşımında bulunabilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay ve kısa süre içerisinde milyonlarca insana ulaşmayı da başarmış durumda. Zaman zaman sorun yaşayabilirsiniz ve bu sorunlardan bir tanesi de Whatsapp mesaj gitmiyor problemi olarak karşınıza çıkacaktır. Bu problemi ortadan kaldırmak için yapabileceğiniz birçok farklı şey var ve az sonra bu alternatifleri de sizinle paylaşacağız. Sms’i tarihe gömen ve yeni dönem teknolojisini kusursuz bir şekilde kullanan bu uygulamada yaşayacağınız problemin çözümü aşağıdaki gibidir;

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Problemin Çözümü Nedir?

  • Ayarlar-Uygulamalar-Uygulamaları yönet. Bu adımları takip ettikten sonra Whatsapp uygulamasını seçin ve ‘’Verileri temizle’’ butonuna tıklayın. Bu sayede uygulama resetlenecek ve yeni indirilmiş gibi telefonlarınızda yer alacaktır. Mesaj göndermeyi tekrar deneyin, muhtemelen probleminiz ortadan kalkmış olacaktır.
  • Whatsapp hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığından emin olmanız gerekiyor ve bununla birlikte eski sürümü kullanıyorsanız da mesajlaşma problemi yaşayabilirsiniz. Mağaza üzerinden uygulamayı güncelleyerek bu sorunu kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Yukarıda bahsi geçen adımlar Whatsapp mesaj gitmiyor sorununu çözümlemek adına fayda sağlamadıysa eğer uygulamayı silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Çok klişe bir yöntem ancak kesin çözüm olarak aktarmak mümkündür.
  • İnternet bağlantınızı kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer ağı çok sayıda kişi kullanıyorsa mesaj göndermek kimi zaman problem olabiliyor. Ağdan çıkarak yeniden bağlandıktan sonra mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz.

Whatsapp mesaj gitmiyor probleminin çözümü oldukça basit ve bu tür bir sorun ile karşı karşıya geldiğiniz takdirde sizler de yazımızda yer alan adımları takip ederek sonuca gidebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Whatsapp’da çoğu zaman başıma geliyor telefonda internet de olmasına rağmen bir türlü mesaj iletilmiyor tek çizgide kalıyor. Sizin önerileri uyguladım ben problemi çözdüm birdaha başıma gelirse diye sitenizi kaydettim buradan bakacağım. Bazen çok sinir bozucu oluyor whatsappda mesaj gönderememe, çok acil işim oluyor mesaj gitmiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz