Ana sayfa Gizlilik politikası

Gizlilik politikası

Öncelikle İnternet sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu çevrimiçi ziyaretiniz sırasında gizliliğiniz hakkında herhangi bir endişeniz olmasın. Sosyal medya, pek çok güvenlik ve gizlilik açığı olan site ve türevleri ile dolu. Lakin biz bu çevrimiçi ortamda siz gezinirken ve vakit geçirirken gizliliğinizi ve güvenliğinizi gerekli tedbirleri alarak daha güvende olmanızı sağlıyoruz.

Kişisel Veriler Nasıl Toplanır?

Sadece ve sadece sitemizi ziyaret edip hoşça vakit geçiren ve bundan memnun kalan ziyaretçilerimiz kişisel verilerini bizimle paylaşmak için üye yahut diğer seçenekler ile birlikte bu bilgileri paylaşmaya gönüllü olurlar. Yahut sitemizde yer alan yenilikler, haberler ve gelişmelerden haber almak için e-postanızı kaydetmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte bir takım bilgilere ihtiyaç duyulur. Bu bilgiler başlıca; adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, adresiniz ve e-postanız gibi bilgilerdir. Bu bilgiler çerezler ve diğer bağlantı araçları aracılığı ile toplanır.

Bilgilerinizi Nasıl Güvende Oluyor?

Tarafımıza ilettiğiniz kişisel bilgileriniz çalışanlarımız ve kurumumuz haricinde diğer kişilerin eline geçmemesi için imkanlarımız dahilinde en üst tedbirleri alıyoruz ve uyguluyoruz. Bundan emin olabilirsiniz. Gerekli şirketlerle gizlilik ve verilerin korunması hakkında çeşitli sözleşmeler ve antlaşmalar imzalanmaktadır. Böylece kişisel verilerinizi koruma desteği vermiş olmaktayız.

Toplanılan Kişisel Veriler Ne Amaçla Kullanılıyor?

Sizin kendi isteğiniz ve bilginiz dahilinde topladığımız kişisel verilerinizden e-posta ve adres gibi bilgileriniz iletişim amacıyla kullanılmakta olup herhangi bir yenilik dahilinde, size bildirmek ve haberdar etmek amacıyla da kullanılmaktadır. Sosyal ağ hesaplarının bildirilmesi ve açıklanmasıyla daha kolay kullanıcının sosyal mecralara ulaşılması ve iletişimin devamlılığı açısından kullanılmaktadır. Ayrıca temas kurmak ve herhangi bir sorun hakkında bilgilendirmek yahut müşteri hizmetleri aracılığı ile bağlantıda kurulabilir.

Kişisel Verileriniz Ne Kadar Süre Saklanabilir?

Belirttiğiniz kişisel bilgileriniz mevzuatta belirtilen ne kadar bir süre ise bu süre boyunca saklanacağı garantisi vermektedir. Bu belirtilen süre ve zaman miktarı dolduğunda tarafımıza bildirmiş olduğunuz bilgiler silinecek ve tarafımızda size ait herhangi bir bilgiye erişim imkanı olmayacaktır.

Sunulan Bildirim Şartları Değiştirilebilir mi?

Bazen değiştirmeler ve yenilikler olabilmektedir. Yapılan değişikleri ve bu değişiklerin sizi nasıl etkileyeceğine dair bilgi almak için sık sık kişisel verilerin korunması ve gizlilik bildirimi adlı mevzuatı kontrol etmeniz gerekmektedir. Böylece yapılan değişikleri görüp sizi nasıl etkileyeceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gizlilik Bildirimi Hakkında Hangi Özel Kavramlar Vardır?

Gizlilik bildiriminde, 3. taraf (üçüncü taraf) olarak geçen şirketler bizim şirketimizin dışında ve kontrolü altında olmayan şirketler ve kurumları ifade etmektedir.

Kişisel veriler, ise sizin kendi isteğiniz ve talebiniz doğrultusunda belirli başlı size ait olan bilgileri ifade etmektedir.

Kişisel verilerin işlenmesi, ibraz ettiğiniz bilgilerinizin tarafımızca kabul edilmesi, onaylanması ve sizin kendi içinde değiştirebilmeniz, saklama ve gruplama gibi işlemleri içermektedir.

Gizlilik Bildirimi Şartlarını Neden Kabul Etmek Zorundasınız?

Kendi isteğiniz doğrultusunda verilerinizi paylaşmanız ve kendi rızanız sonucunda İnternet sitemize üye olmanız halinde bilgilerinizin saklanmasına ve diğer ülkelerin ve şirketlerin kişisel verilerinize erişememesini kapsar. Böylece bilgilerinizin güvende olduğuna ve olacağına onay vermiş olursunuz. Böylece daha güvenli çevrimiçi ortamda dolaşma hakkını elde etmiş olursunuz. Bu nedenledir ki elektronik ortamda bu mevzuatı ve şartları onaylamanız gerekmektedir.

Üçüncü Taraf İnternet Siteleri ve Şirketlerle Bağlantı Sağlanabiliyor Mu? Bilgilere Ne Oluyor?

İlgi alanınıza giren ve dikkatinizi çekebileceğini düşündüğümüz bağlantıları size yönlendirebiliriz. Bu işlem gizlilik bildirimi ile ilgili herhangi bir durum içermemektedir. Ayrıca ilgisi de yoktur. Üçüncü taraf siteleri ve bağlantıları kontrolümüz dışında olup herhangi bir bilginizi için üçüncü taraf siteler tarafından kabul edilip edilmediğini kontrol etmeniz sizin yararınıza olacaktır.