Ana sayfa Mobil Whatsapp’ın çevrimiçi özelliği nasıl kapatılır?

Whatsapp’ın çevrimiçi özelliği nasıl kapatılır?

552
0

Whatsapp uygulaması ile ilgili merak edilenleri paylaşmaya devam ediyoruz… Whatsapp’ın çevrimiçi özelliği nasıl kapatılır? Sorusu da bunlardan bir tanesidir. Bu uygulama sayesinde sizler de arkadaşlarınız ile iletişim kurabiliyor ve aynı zamanda metin destekli ve görsel destekli paylaşımlar da yapabiliyorsunuz. Gif ve çıkartma özelliği ile birlikte iletişim kurmak çok daha eğlenceli bir seviyeye taşındı ve kullanıcıların da bu durumdan fazlasıyla memnun olduklarını görebiliyoruz.

Son dönemde yapılan güncellemeler ile birlikte karşı tarafa gönderdiğiniz mesajın okunup okunmadığını ya da karşı tarafın en son saat kaçta uygulamaya giriş yaptığını da görebilir hale geldik. Bu durum bazı kullanıcıları memnun ederken bazı kullanıcılar tarafından rahatsız edici olarak nitelendirildi. Endişe etmenize gerek yok çünkü dilediğiniz zaman bu özellikleri kapatabiliyorsunuz ve kontrolün tamamen sizlerde olduğunu da hatırlatmak isteriz. Dilerseniz kontrolü nasıl sağlayacağınızı ve neler yapmanız gerektiğini de hep birlikte inceleyelim ve bu konuda sizleri de bilgi sahibi yapalım.

WhatsApp’ın Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır?

  • Whatsapp uygulamasını açtıktan hemen sonra menü üzerinden ayarlar butonuna tıklayın.
  • Ayarlar penceresi içerisinde gizlilik butonu yer alacaktır ve bu butona tıkladıktan sonra durum seçeneğini tercih etmeniz gerekiyor. Karşınıza 3 farklı seçenek çıkacak ve bu seçenekler arasından tercihlerinizi yapabiliyorsunuz
  • Kişilerim: Bu seçeneği pasif hale getirdiğiniz takdirde tüm listeniz çevrim içi durumunuzdan haberdar olamayacak ve detaylara ulaşamayacaktır. Çevrim içi durumunuzu herkesten gizlemek ve bilgi almalarını engellemek isterseniz eğer bu seçeneği tercih etmeniz yeterli olacaktır.
  • Şunlar Hariç kişilerimle: Çevrim içi durumunuzu herkese kaplatmak yerine sadece belli başlı isimlere kapatmak istediğinizde ise bu seçeneği aktif hale getirmeniz gerekiyor. Aktif hale getirdikten sonra ilgili kişilere tik atmanız yeterli olacaktır ve onay verdiğiniz takdirde belirlediğiniz kişiler online olma durumunuzdan herhangi bir şekilde haberdar olamıyor.
  • Sadece şu kişilerle: Belli kişilere çevrim içi olduğunuzu göstermek istiyorsanız eğer bu seçeneği işaretlemeniz gerekiyor. Bu sayede belirlediğiniz kişiler çevrim içi durumunuzu görebilecek ve sizlerin hakkında bilgi alabilecektir.

Whatsapp, kullanımı en kolay uygulamalardan bir tanesi ve işlevsel olması da yine bu uygulamayı daha profesyonel ve daha tercih edilir hale getiriyor. Sizler de arkadaşlarınız ile daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde sohbet etmek istiyorsanız eğer bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olduğunu da hatırlatmak gerekiyor ve kontrolün sizde olduğu bir uygulama ile birlikte daha rahat iletişim kurabiliyorsunuz.

Çevrim içi özelliğini gizlemenin yanı sıra okundu bilgisi ya da teslim edildi bilgisini de dilediğiniz an kapatabiliyorsunuz. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi hoşunuza gitmeyen durumları sizler de dilediğiniz an pasif hale getirebilir ve daha kullanışlı bir uygulamaya imza atabilirsiniz.

Çok sık çevrim içi oluyor olabilirsiniz ve sizi aktif gören kişilerin sürekli olarak mesaj atıyor olması da rahatsız edici bir duruma dönüşebilir. Tam olarak bu durumu ortadan kaldırmak sve gizli bir şekilde uygulamada gezinmek istiyorsanız eğer yukarıda bahsettiğimiz adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.

Whatsapp, işlevsellik bakımından sınıfının en iyisi ve daha önce de ifade ettiğimiz gibi insanların bu uygulamayı özellikle tercih etmelerinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur. Aynı zamanda okundu yani mavi tik bilgisini de kaldırabiliyor ve pasif hale getirebiliyorsunuz. Bu sayede can sıkıcı sorgulamalardan kurtulacak ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Dilediğiniz zaman online olabilir ve mesajlara da dilediğiniz zaman yanıt verebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here