Ana Sayfa iPhone iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

479
0

iPhone kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan bir tanesine değineceğiz… Iphone numara engelleme işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız eğer izler de yazımıza göz atabilirsiniz.

Size ulaşmasını istemediğiniz kişileri direkt olarak engelleyebiliyor ve erişimi ortadan kaldırabiliyorsunuz. Yapmanız gereken şeyler oldukça basittir ve aşağıda bahsi geçen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

iPhone Numara Engelleme

1. Son aramalar bölümüne giriş yaparak engellemek istediğiniz numaranın hemen yanında yer alan “İ” yani bilgi butonuna dokunun.

2. Ekranın alt kısmına doğru kaydırdıktan hemen sonra bu arayanı engelle butonu karşınıza çıkacaktır.

3. “Kişiyi Engelle” butona tıkladığınız takdirde ilgili numaradan sizlere herhangi bir şekilde ulaşamayacaktır. Arama yapsa ya da mesaj atsa bile bildirim almıyor ve bu numarayı bir daha görmüyorsunuz.

Facetime Üzerinden Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facetime uygulaması üzerinden de engelleme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz ve bu sayede kişi görüntülü arama yapma hakkını da kullanamayacaktır.

1. Telefon numarasının hemen yanında bulunan bilgi butonuna dokunun ve devamında ekranın alt kısmına doğru hafifçe kaydırın.

2. Arayanı engelle butonunu göreceksiniz ve bu butona tıkladığınız takdirde ilgili numarayı da engellemiş oluyorsunuz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi kişi sizleri artık görüntülü olarak da arayamayacak ve rahatsız edemeyecektir.

Mesajları Engelleme

Mesajlar uygulamasına giriş yaptıktan hemen sonra yazışmanın üst kısmında yer alan kişi bilgisine dokunun ve ardından İ simgesine tıklayın. Bilgi ekranının alt kısmına gittiğinizde bu kişiyi engelle seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği aktif hale getirdiğiniz takdirde kişi sizlere kısa mesaj gönderemeyecektir.

Engelleme işlemi sonrası ilgili kişi sizlere herhangi bir şekilde erişim sağlayamayacaktır. Telefonlarınızı aradığında meşgul çalacak ve mesajlar da iletilmeyecektir. Mesaj atsa bile bunun bildirimini almayacaksınız ya da aynı şekilde arama bildirimi sizlere ulaşmayacaktır. Dilerseniz bu süre zarfında sizi arayıp aramadığını ya da mesaj atıp atmadığını da kontrol edebiliyor ve görüntüleyebiliyorsunuz.

Yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır ve bu sayede sizler de iPhone telefonlarda numara engelleme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz