Ana Sayfa instagram Instagram Videoları Açılmıyor!

Instagram Videoları Açılmıyor!

317
0

Instagram videoları açılmıyor şikayetini son dönemde çok daha sık duyuyoruz ve instagram kullanıcıları için çözüm üretmeye devam ediyoruz.

Bilinen çok fazla yöntem var ancak bazıları ne yazık ki işe yaramıyor ve insanlar yeni yöntemler keşfetmeye devam ediyorlar. Bu sorunun birçok farklı nedeni olabilir ve bu nedeni tespit etmek adına da aşağıdaki adımları uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı kullanıcılar bu sorunun dönem dönem karşılarına çıktığınız bazı kullanıcılar ise uzun süredir bu sorunu yaşadıklarını dile getiriyor. Gelin şimdi bu şikayetlerinizden nasıl kurtulacağınıza hep birlikte göz atalım ve tavsiyeleri de birlikte inceleyelim.

Instagram Videoları Açılmıyor!

1. Instagram uygulamasını silip tekrar yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede çerezleri ve ön belleği de temizlemiş olacaksınız ve sıfırdan bir uygulama ile tanışacaksınız. Kesin yöntemlerden bir tanesidir ve birçok kullanıcı da sorunu bu şekilde çözüme kavuşturduğunu dile getiriyor. Yalnızca instagram ile ilgili sorunlarda değil, farklı uygulamalar için de aynı durdum geçerlidir ve etkili bir yöntem olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

2. Mx player gibi programlardan faydalanabilirsiniz ve açmak istediğiniz videoyu bir de bu program ile açmayı deneyin. Eğer herhangi bir sorun yoksa zaten yukarıda bahsettiğimiz yöntem fayda sağlamış olacaktır. Telefonun genelinde bir video açma problemi varsa eğer cihazınızı kontrol etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Sorun yalnızca instagram videolarında ise aşağıda bahsedeceğimiz adımlardan da faydalanabilirsiniz. Bu sorunun dönemsel bir sorun olabileceğini de unutmamak gerekiyor ve bazen kendiliğinden çözümlendiğini de görebiliyoruz.

3. Sahip olduğunuz instagram uygulamasının sürümünü kontrol edin. Eğer bir güncelleme var ve bu güncellemeyi yapmadıysanız da video izleme ya da oynatma konusunda problem yaşayabilirsiniz. Otomatik güncellemeleri aktif hale getirmeniz her zaman için sizlerin lehine olacaktır ve bu sayede telefonunuz daima güncel kalacak ve yazılım güncellemek zorunda da olmayacaksınız. Instagram güncellemelerini manuel olarak da yapabilirsiniz ve muhtemelen son sürüme yükselttiğiniz andan itibaren sorun da ortadan kalkacaktır.

4. Hücresel veri kullanımını kapatarak da sorunu çözebilirsiniz ve yine birçok kullanıcı tarafından tavsiye edilen yöntemlerden biri olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Buna rağmen sorun çözülmediyse, farklı cihazlar kullanarak instagram hesabınıza giriş yapın ve video izleyip izleyemediğinizi kontrol edin. Hesaplarınızda bir sorun yoksa eğer cihazlarınızın kontrolünü sağlamak durumunda kalıyorsunuz.

5. Son olarak bilinen yöntemlerden birine değineceğiz. Yukarıdaki adımların herhangi bir tanesi fayda sağlamıyorsa eğer sizler de format atabilirsiniz. Telefonlarınızı fabrika ayarlarına döndürmek her zaman için işe yarayacaktır. Sonrasında instagram uygulamasını yükleyebilir ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi en etkili yöntemlerden bir tanesidir ve bunu yapmaya mecbur kaldığınız takdirde verilerinizi yedeklemeyi de ihmal etmeyin.

Instagram Video izleme sorunu ya da ekranda beliren yenileme sembolü nedeniyle sizler de zaman zaman sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi instagram, görsele hitap eden bir uygulama ve bu konuda sorun yaşadığınız takdirde uygulamayı kullanmak da sizlere herhangi bir şekilde keyif vermeyecektir. Endişe etmenize gerek yok çünkü yukarıdaki adımlardan en az bir tanesi sorunu çözmenize yardımcı olacak ve fayda sağlayacaktır.

Tüm adımlara rağmen başarı elde edemediyseniz format işlemini yapmanızı tavsiye ediyoruz. Verilerinizi yedekledikten sonra telefonlarınızı sıfırladığınız takdirde instagram video açılmıyor sorunu ile karşı karşıya gelmeyeceksiniz ancak bu adıma gelene kadar diğer yöntemlerin de çözüm sunacağını düşünüyor ve temenni ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz