Ana Sayfa instagram Instagram’da Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’da Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır?

494
0

Sosyal medyanın en bilinen isimlerinden bir tanesi olan instagram, bildirimler konusunda fazlasıyla aktif ve birçok konuda sizleri haberdar etmeyi ihmal etmiyor. Bu durum zaman zaman can sıkıcı olabilir ve bizler de instagram’da bildirimleri kapatma işleminin nasıl yapılacağını hep birlikte inceleyeceğiz. Bildirim almak, anlık bilgi aktarımını daha güçlü hale getiriyor ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi yoğun bir hesaba sahip iseniz ve gün içerisinde telefonlarınıza sürekli olarak bildirim geliyorsa bu pek de hoş olmayacaktır.

Telefonlarınızın şarjını daha çabuk bitirecek ve daha da kötüsü sizi sürekli olarak telefonla meşgul edecektir. Bu konuda yapabileceğiniz birçok şey var ve dilediğiniz an instagram bildirimlerini kapatarak sizler de ilk adımı atabilirsiniz. Bu sürece göz atmadan önce hangi bildirimlerin tarafınıza iletildiğini de birlikte görelim istiyoruz.

Instagram Hangi Bildirimleri İletiyor?

Instagram, kullanıcılarını uygulamaya dahil etmek ve onları uygulama içerisinde daha aktif hale getirmek adına sayısız bildirim gönderiyor. Yakın arkadaşınız ya da popüler bir hesap canlı yayın açtığında da bildirim alıyorsunuz ve bununla birlikte herhangi bir etiketleme durumunda da telefonlarınız titriyor. Bu tür durumlarda telefona bakmamayı başarabiliyorsanız eğer sizler için herhangi bir sorun yok ancak sosyal medya ve akıllı telefon bağımlıları için bu durum farklılık gösteriyor.

Etiketler, yapılan yorumlar, paylaşımlarınıza gelen beğeniler ve çok daha fazlası… Tüm bunlar zamanınızı gerektiğinden daha fazla alıyor ve sizleri rahatsız ediyorsa, hiç tereddüt etmeden bildirimleri kapatma seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu sayede kontrol tamamen sizin elinizde oluyor ve istediğiniz zaman telefona bakıyorsunuz. Bildirim ayarlarını nasıl düzenleyebileceğinizi de bir alt başlıkta sizinle paylaşalım istiyoruz.

Instagram Bildirim Ayarlarını Düzenleme

Instagram profilinizi açtıktan hemen sonra sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayarak devam edin. Burada, anında ilet bildirimlerini düzenle gibi bir ibare karşınıza çıkacaktır ve aldığınız tüm bildirimlerin ayarlarını da buradan yapabiliyorsunuz. Tıkladığınız anda karşınıza çok fazla seçenek çıkıyor ve tek tek seçim yapabileceğiniz gibi tüm bildirimleri de tek bir tık ile kapatabiliyorsunuz.

Etiket bildirimlerini kapatabilir, canlı yayın bildirimlerini açabilirsiniz. Ya da dilerseniz az önce de bahsettiğimiz gibi tüm bildirimleri de deaktif hale getirebiliyorsunuz. Bu seçeneği tercih ettiğiniz takdirde sizler de instagram uygulamasından herhangi bir şekilde bildirim almayacaksınız.

Bildirimleri kapatabileceğiniz gibi dilediğiniz zaman açabilirsiniz ve yeniden bildirim almaya başlayabilirsiniz. Burada çok fazla seçenek olduğunu söylemiştik ve dilerseniz sms ve e-posta bildirimleri konusunda da sizleri bilgilendirmeye çalışalım.

E-Posta ve Sms Almak İstemiyorum

Tüm bildirimler açık olduğu takdirde hem sms hem de mail alacaksınız ve bu durum bazılarınızı yoruyor olabilir. Anında ilet bildirim ayarları butonu ile birlikte en alt kısımda yer alan sms ve e-posta bildirimlerini kapat seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır. Bu seçeneği iptal ettiğiniz takdirde sizler de herhangi bir şekilde bildirim almayacaksınız.

Sms ve e-posta gerçekten gereksiz çünkü instagram ile ilgili tüm hareketlilik zaten uygulama tarafından sizlere aktarılıyor. Güncellemeler ve geliştirmeler konusunda mail almak istemiyorsanız eğer yukarıda bahsi geçen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bu yazımızda sizlere Instagram’da Bildirimleri Kapatma ve aynı şekilde nasıl açılacağını anlatmaya çalıştık. Çok zor bir süreç değil ve hatta tam aksine çok kısa süre içerisinde sizler de tüm kontrolü elinize alabiliyor ve bildirimlerden kurtulabiliyorsunuz. Bu da sizlere ekstra zaman kazandıracaktır diye düşünüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz