Ana Sayfa instagram Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

347
0

Facebook bünyesinde hizmet vermeye devam eden çok özel bir platformdan bahsetmek ve bu platform ile ilgili merak edilenleri paylaşmak istiyoruz. Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım? Başlığı altında birtakım detaylara değinmeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi şu an için sosyal medyanın en popüler platformlarından bir tanesi ve her geçen gün kullanıcı sayısı biraz daha artıyor.

Kendini sürekli olarak geliştiren sosyal mecralardan bir tanesi ve sunduğu ayrıcalıklar ile birlikte daha işlevsel bir yapıya sahip olduğunu da görebiliyoruz. Bu yazımızda farklı bir konudan bahsedeceğiz ve engellendiğinizi nasıl anlayacağınız değineceğiz.

Instagram, bunun için herhangi bir bildirim göndermiyor. Bir kullanıcı tarafından engellendiğiniz takdirde bir ibare karşınıza çıkmayacaktır. Yapmanız gereken tek şey, sizi engellediğiniz kişinin profiline girmek ve gönderileri kontrol etmek olacaktır. Eğer engellendiyseniz kişinin sayfasında herhangi bir gönderinin olmadığını ve aynı zamanda takip et gibi seçeneklerin de yer almadığını göreceksiniz.

Engellendiğinizi tespit etmek adına yapabileceğiniz en doğru tercih bu olacaktır. Herhangi bir bildirim ya da uyarı durumu söz konusu değildir ya da uygulama içerisinden kontrol edebileceğiniz ve takip edebileceğiniz bir süreç olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Program Desteği ile Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Mağazalarda hali hazırda ücretsiz olarak hizmet veren birçok farklı uygulama var. Instagram’da sizleri engelleyen profilleri görüntülemenize yardımcı olan bu uygulamalardan da yardım alabilirsiniz ancak büyük bir kısmı ne yazık ki fayda sağlamıyor ve fayda sağlayan uygulamalar da kısa süre içerisinde mağazadan kaldırılıyor.

Az önce de bahsettiğimiz gibi engellendiğinizi anlamanın en sağlıklı yolu ilgili kişinin profiline girmek ve gönderiler ile birlikte takip et butonunu kontrol etmek olacaktır. Engellenmiş iseniz bu ibarelere karşınıza çıkmayacak ve sizler de engellendiğinizi tespit etmiş olacaksınız.

Instagram’da Engellediğim Kişileri Görebilir miyim?

Rahatsız olduğunuz profilleri engelleme şansına sahipsiniz ve aynı durum ticari sayfalar için de geçerlidir. Engelleme işlemi ile birlikte ilgili kişilerden ya da sayfalardan herhangi bir şekilde mesaj almıyor ve iletişimi de ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Bununla birlikte kişi paylaştığınız hiçbir gönderiye ulaşamayacak ve sizinle irtibatta olamayacaktır. Rahatsız edici yorum yapan profilleri de bu şekilde egale edebilir ve hesaplarınızdan çıkartabilirsiniz. Dilediğiniz an bu hesaplardaki engeli kaldırmak da sizin elinizde ve profillerinizin sağ üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıkladığınızda ‘’Engellenen kullanıcıları gör’’ butonu ile birlikte bu kişileri görüntüleme şansına sahipsiniz. Eğer dilerseniz kişinin engelini kaldır tercihinde bulunarak engeli kaldırmanız da mümkündür.

Instagram’da Engellediğim Kişi Bana Ulaşabilir mi?

Instagram’da engellediğiniz bir kişi ya da bir sayfa herhangi bir şekilde sizinle iletişim kuramıyor. Mesaj atsa bile o mesaj size ulaşmayacak ve rahatsız etmeyecektir. Bununla birlikte gönderilerinizi uygulama üzerinden göremez ancak web sitesi kaynaklı bir bağlantı gerçekleştiği takdirde profiliniz açık ise görüntüleme yapabiliyor.

Profiliniz herkese açık durumda olduğu takdirde kişi tarayıcı üzerinden instagram’a girerek gönderilerinize ulaşabiliyor fakat mesaj atmak istediğinde kullanıcı bilgilerini girmek zorunda kalacak ve iletişim yine kısıtlanacaktır.

Engellemeyi daha sağlıklı bir şekilde yerine getirmek istiyorsanız eğer profilinizi sadece arkadaşlarınıza açık hale getirmeniz gerekecektir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi dilediğiniz zaman engellediğiniz kullanıcıları ya da sayfaları da liste halinde görüntüleyebiliyor ve engelini kaldırabiliyorsunuz. Bu işlemde kontrol tamamen size ve farklı bir uygulama desteği almanıza da gerek yoktur. Instagram bu konuda kullanıcılarını korumayı ön görüyor ve engelleme işleminde kontrolü sizlere bırakıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz