Ana Sayfa instagram Silinen instagram Hesabını Geri Alma

Silinen instagram Hesabını Geri Alma

422
0

Yapılan ihlaller ve kural dışı eylemler neticesinde instagram yetkilileri hesaplarınızı silebiliyor ya da bir süreliğine askıya alabiliyor. Silinen instagram hesabını geri alma başlığı altında bu konuya detaylı bir şekilde değineceğiz ve merak ettiğiniz sorulara da en kısa süre içerisinde yanıt vermeye çalışacağız. Bu tür bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda ve haklı olduğunuzu düşünüyorsanız eğer sizler de hesaplarınızı geri alabiliyorsunuz.

Silinen instagram hesabını geri alma işlemi için uygulamanız gereken birtakım adımlar var ve bu adımları eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde sizler de kısa süre içerisinde sonuç elde edeceksiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden neler yapabileceğinize göz atalım ve bu süreç ile ilgili merak ettiklerinizi de bu yazımızda yanıtlamış olalım.

İnstagram Hesabınız Kesin Olarak Silindi mi?

Mail adresinizi kontrol ettiniz mi? Eğer instagram hesabınız silinirse sizleri bu konuda bilgilendirmek adına bir mail atılacaktır. Eğer bu tür bir mail almadıysanız merak etmeyin instagram hesabınız silinmemiştir. Askıya alınmış olabilir ya da kontrol amaçlı olarak havuzda bekletiliyor olması da ihtimaller dahilinde yer alıyor.

Silme eylemi ile birlikte instagram sizinle iletişime geçecektir ve kontrollerinizi de bu şekilde sağlamanız daha sağlıklı ve doğru olacaktır. Peki bu süreçten sonra ne yapmak gerekiyor? Gelin bir alt başlıkta bu soruya yanıt verelim.

İnstagram Hesabımı Nasıl Geri Alabilirim?

Instagram resmi sitesi üzerinden sizler de yardım butonuna tıklayarak ilk adımı atabilirsiniz. Burada hesabınız ile ilgili birtakım sorular karşınıza çıkacaktır. Bireysel ya da işletme hesabı seçimini yaparak devam etmeniz gerekiyor. İlk aşamayı tamamlamak adına sizlere yöneltilen sorulara eksiksiz ve doğru bir biçimde yanıt vermeniz gerekiyor. Son olarak iletişime geçebilmek adına mail adresiniz talep edilecektir ve bu bilgiyi de girdikten sonra onay vermeniz yeterli olacaktır.

Mail Süreci

Mail adresinize birtakım detaylar iletilecek ve instagram yetkilileri sizden bazı taleplerde bulunacaktır. A4 kağıdına büyük harflerle, mailde yer alan talepleri yazmanız ve bir adet fotoğraf ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Kimlik doğrulama ve güvenlik adına önemli ve gerekli bir yöntem olduğunu da belirtmek gerekiyor ve bu sayede gerçek kişi tespiti daha sağlıklı bir şekilde yapılacaktır.

Artık yapacağınız bir şey kalmıyor ve süreci takip etmek dışında elinizden bir şey gelmiyor diyebiliriz. Beklemek durumundasınız ve kısa bir süre sonra olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır. Peki buna rağmen hesaplarınız açılmazsa?

Olumsuz Geri Dönüş Durumunda:

Aslında ne yaparsanız yapın yeniden hesabınızı geri alamıyorsunuz fakat istisnai durumlar mevcut. Eğer inceleme neticesinde instagram, kendilerine ait bir hata tespit ettiği takdirde bir özür maili ile birlikte hesaplarınızı sizlere iade ediyor. Forumlarda ve dijital platformlarda hesabınızı geri alabileceğini söyleyen şahıs ya da kurumlar ile karşı karşıya geleceksiniz. Bu kişilere ya da firmalara itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Genellikle başarısızlıkla sonuçlanan bu eylemlerde aynı zamanda kişisel bilgilerinizi de ele geçiriyor ve kullanabiliyorlar. Doğrudan instagram ile iletişimde olmanız ve irtibata geçmeniz en doğru ve en sağlıklı yöntem olacaktır.

Silinen instagram hesabını geri alma işlemleri başarısızlıkla sonuçlanması durumunda silinen hesabın yerine yeni bir hesap açmanız gerekiyor ya da varsa yedek hesabınız ile devam edebilirsiniz. Bunun dışında elinizden gelen farklı bir şey ne yazık ki yoktur. Instgram kurallarına aykırı hareket etmediğiniz takdirde hesaplarınız silinmez ya da kapatılmaz ancak aksi bir durumda kesinlikle müdahale gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz