Ana Sayfa Mobil Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

1241
0

Cihazınızda veya Sim kartınızda bulunan kişileri yedekleyerek verilerinizi koruma altına alabilirsiniz. Peki, Vodafone rehber yedekleme nasıl yapılır? İşte Vodafone rehber yedekleme ile ilgili detaylar:

Rehber Yedekleme Nedir?

Akıllı telefonlar içerisinde rehber bilgileri ya da resim, video gibi belgeler bulunabilir. Bunların silinmesi durumunda büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda bilgilerimizin geri gelmesi ve silinen rehberimizin tekrar cihazımızda görünmesi için epey vakit harcayabiliriz. Rehberin silinmesi özellikle iş hayatı ile ilgili durumlarda sıkıntılar çıkmasına yol açabilir. Bu gibi durumlara karşı mutlaka rehber bilgileri ve belgeler yedeklenmelidir. Cihazın Android ya da İOS olması fark etmez. Her iki cihaz türünde de bilgilerin yedeklenmesi çıkabilecek sorunları engelleyebilir. Yedekleme işleminin yapılması cihazın türü ve markasına göre değişkenlik gösterebilir.

Vodafone Güvenli Depo ile Rehber Yedekleme

Vodafone hat kullanıcıları rehber yedeklemesi için Vodafone Güvenli Depo uygulamasını kullanabilir. Uygulama Google Play Store ve App Store üzerinden indirilebilir. Vodafone’nun sadece bu alan için geliştirdiği Güvenli Depo uygulamasında rehber, resimler ve videolar yedeklenebilir. Uygulamadan sadece bireysel müşteriler yararlanabilir ve 1 GB değerinde alan ücretsiz olarak hat kullanıcılarına sunulur.

İçe / Dışa Aktarması

Akıllı cihazlar üzerinden içe/dışa aktarması yapılarak rehber yedekleme işlemi gerçekleştirilebilir. Bunun için şu adımları uygulayın:

  • Telefonunuzdan rehber bölümünü açın.
  • Rehberde bulunan tüm kişileri seçin ve içe ve dışa aktar seçeneklerini kullanarak işleminizi tamamlayın.
  • Bu kısımda Sim karta dahil etme seçeneğini de seçebilirsiniz.

Vodafone hat kullanıcıları için Sim kart belleği oldukça yüksektir ve direk Sim kart üzerinden yedekleme işlemi yapılabilir.

Smart Switch Uygulaması ile Vodafone Rehber Yedekleme

Vodafone’nun kullanıcılarına sunmuş olduğu bir diğer yedekleme uygulaması da Smart Switch‘dir. Uygulama Google Play ya da App Store’den ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Telefon içerisinde bulunan fotoğraflar, videolar, rehber ya da dosyalar bu uygulama ile sorunsuz bir şekilde yedeklenebilir. Yedekleme işleminden sonra telefona bir şey olması durumunda uygulama içerisinde yedeklenen dosyalara hiçbir şey olmaz. Uygulama en çok tercih edilen yedekleme uygulamalarından bir tanesidir ve yedekleme hizmetini en iyi şekilde kullanıcılara vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz