Ana Sayfa Mobil Türk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

985
0

Birçok insanın vazgeçilmezi olan telefonlar içerisinde fotoğraflardan rehbere kadar birçok bilgi saklanıyor. Bu bilgilerin kaybolmaması için de birçok şirket kullanıcılarına yedekleme hizmeti sunuyor. Peki, Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır? İşte tüm bilgiler:

Türk Telekom Bulut ile Rehber Yedekleme

Türk Telekom’un kullanıcılarına sunduğu Türk Telekom Bulut uygulaması cihaz içerisinde bulunan rehber ve fotoğraf gibi bilgilerin depolanmasını sağlar. Cihazdan cihaza aktarma işlemine de olanak veren Bulut uygulaması paylaşım yapmak istediğinizde belgelerinizin paylaşımını kolaylaştırır.

İnternet bağlantısının olduğu her yerden dosyalarınıza ulaşabilir, dosyalarınız telefonunuzdan silinse bile Türk Telekom Bulut uygulamasına girerek dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Bulut uygulamasına üye olduktan sonra üyeliğiniz sona ererse, uygulama 1 aya kadar verilerinizi saklamaya devam eder.

Kimler Kullanabilir?

Türk Telekom Bulut uygulamasını, bireysel, kurumsal, faturalı ya da faturasız tüm Türk Telekom Mobil kullanıcıları kullanabilir. Uygulamanın içerisinde dosya yükleme ya da indirme işleminiz eğer internet paketiniz varsa paketten kesilerek gerçekleştirilir. Eğer bu işlemleri yaparken internet paketiniz yoksa ücretlendirme yapılır ve faturanıza tutar yansıtılır. Bulut uygulamasına üye olabilir, dilediğiniz zaman üyeliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Saklama alanını da yine isteğinize göre artırabilir ve azaltabilirsiniz.

Türk Telekom Bulut Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom Bulut uygulamasını bilgisayar ve akıllı cihazınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra yapılması gereken şey *952# rakamlarını tuşlamak ve şifre almaktır. Şifre geldikten sonra uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Bulut uygulamasını Android bir cihaz kullanıyorsanız Google Play’den, Apple bir telefon kullanıyorsanız App Store’den indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra kullanımı çok kolaydır. Uygulamayı kullanarak rehber yedekleme işlemi yapmak istiyorsanız uygulamanın ayarlar kısmına girmeniz ve rehber seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Eğer telefon rehberiniz silindiyse Türk Telekom Bulut’a yüklediğiniz rehberi getirmek için yine rehber seçeneğine girmeniz gerekiyor. Bu kısma girdikten sonra rehberi geri yükle deyip rehberinizi geri getirebilirsiniz.

Saklama Alanı Ne Kadar?

Türk Telekom Bulut uygulaması ücretsiz seçenekleri yanı sıra uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcılarına 1, 10, 20, 50 ve 150 GB’lık alanlar sunar. Bunun yanı sıra yeni üye olanlar için 1 ay 1 GB alan hediye olarak verilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz