Ana Sayfa Mobil Samsung Telefonlarda Flaşı Bildirim Işığı Yapma

Samsung Telefonlarda Flaşı Bildirim Işığı Yapma

372
0

Samsung S10, S10 Plus ve S10E modellerinde sizler de flaşı bildirim ışığı olarak kullanabiliyorsunuz. Samsung Galaxy telefonlarda flaşı bildirim ışığı yapma eyleminin nasıl gerçekleştirileceğini ve bu özellikten nasıl faydalanabileceğinizi konuşacağız. Samsung, Android işletim sistemini kabul eden ve milyonlarca cep telefonu sahibine ulaşmayı başaran markalardan bir tanesidir.

Sık sık Android’in azizliğine uğrasalar da kolay erişim ve uygun fiyatlar ile birlikte telefon kullanıcılarını mest etmeyi başarıyorlar. Bu başarıya sizler de ortak olmak isterseniz eğer yine sizin için uygun modelleri inceleyebilir ve bu inceleme neticesinde alış verişlerinizi yapabilirsiniz. Şimdi dilerseniz asıl konumuza dönelim ve flaş ışığını, bildirim ışığı olarak nasıl ve ne şekilde kullanabileceğinize de hep birlikte göz atalım.

Eğer sizler de çağrı aldığınızda telefonlarınızın sesini duymuyor ya da uyarılardan memnun kalmıyorsanız, flaşınızı kullanabilir ve bildirim ışığı olarak telefonlarınıza entegre edebilirsiniz. Bu seçeneği aktif hale getirdiğiniz takdirde çağrı aldığınız ya da mesaj aldığınız durumlarda bildirim ışığı devreye girecek ve sizleri uyaracaktır. Oldukça kolay bir süreç sizleri bekliyor ve bu süreci de aşağıda paylaşmış olacağız.

Samsung Telefonlarda Flaşı Bildirim Işığı Yapma

  • Ayarlar-erişilebilirlik-gelişmiş ayarlar adımlarınızı takip ederek sizler de flaş bildirimi seçeneğine ulaşın ve bu seçeneği aktif hale getirin. Kamera flaş ya da ekran flaş alternatiflerinden bir tanesini kullanabilir ve aktif hale getirebilirsiniz.
  • Eğer kamera flaş seçeneğini aktif hale getirirseniz telefon çaldığında arka kameranın flaş ışığı yanıp sönecek ve sizi uyarmaya başlatacaktır. Nasıl yanması gerektiğini ya da hangi aralıklarla yanacağını ne yazık ki belirleyemiyorsunuz ancak yapılacak güncellemeler ile birlikte belki bu detaya da müdahale edilebilir ve çok daha güzel olacağını düşünüyoruz.
  • Ekran flaş ışığını seçtiğiniz takdirde ise telefona gelen çağrılarda ekran yanıp sönecek ve sizlere bir uyarıda bulunacaktır.

İşitme sorunlarınız varsa eğer ya da cihazlarınızın sesi eskiye kıyasla daha az çıkıyorsa, bildirim ışığı desteği alabilirsiniz ve emin olun bu sayede sizler de çağrılara daha kısa süre içerisinde geri dönüş yapma şansı elde edeceksiniz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi ne yazık ki süreleri ya da hangi aralıklarla yanıp söneceğini belirleyemiyorsunuz ve hali hazırda tek sıkıntı budur. Her bildirimde yanıp sönme durumu da söz konusu değil ve yalnızca çağrı aldığınız durumlarda bu bildirim ışığı ile karşı karşıya geliyorsunuz.

Samsung markası, kullanıcılarına çok daha özel bir deneyim sunabilmek ve telefonlarını daha işlevsel hale getirebilmek adına birçok farklı özellik sunuyor. Bildirim ışığı da bunlardan bir tanesidir ve eğer dilerseniz sizler de bildirim ışığını aktif hale getirerek fayda sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman kapatabiliyor ve yine dilediğiniz zaman açabiliyorsunuz.

Bildirim Işığı Ne İşe Yarıyor?

Telefon çaldığında çağrılara daha kısa süre içerisinde yanıt vermenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte görsellik açısından da hoş bir detay olduğunu düşünüyoruz ve her çağrı geldiğinde yanıp sönen bir ekran ya da arka kamera, insanların da dikkatini çekecek ve sizleri de ilgi odağına dönüştürecektir.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi gayet kullanışlı ve avantaj sağlayan bir özelliktir. Henüz bu özelliği aktif gale getiremediyseniz sizler de adımları takip ederek Samsung telefonlarda flaş bildirim ışığını devreye sokabilir ve çağrı aldığınız anlarda telefonlarınızın yanıp sönen dikkat çekici bir cihaza dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Eminiz ki bu durum hoşunuza gidecek ve kapatmak istemeyeceksiniz. Üstelik şarjınıza da çok fazla etki etmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz