Ana Sayfa internet 192.1681 1 Hatası Kesin Çözümü

192.1681 1 Hatası Kesin Çözümü

1784
0

Modem ara yüzüne giriş yapmak ve modem ayarlarınızı değiştirmek istiyorsanız eğer 192.168.1.1 yardımı alabilirsiniz. 192.1681 1 hatası almanız gayet normal çünkü tarayıcılarınıza yazmanız gereken doğru rakamlar “192.168.1.1” şeklinde olacaktır.

Rakamları doğru giriyorum ancak yine de sonuç elde edemedim diyorsanız eğer birtakım sorunlar söz konusu olabilir ve bizim de amacımız bu sorunlara değinmek ve bu sorunların çözümünü sizinle paylaşmak olacaktır.

Aldığınız hatanın nedenini tam olarak tespit ettikten sonra sorunu çözmek kesinlikle daha basit ve var olan birçok farklı sorunu sizinle paylaşarak bu konuda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

  • Kablosuz bağlantıya sahip iseniz eğer bu işlemi bir de kablolu bağlantı kullanarak denemenizi tavsiye ediyoruz. Yazılımsal sorunları ortadan kaldırmak adına eğer varsa anti virüs ve güvenlik durumu gibi çalışanları da deaktif hale getirmenizi tavsiye ediyoruz.
  • Kablolu bağlantı ile giriş yapmaya çalıştığınızda muhtemelen bu sorunu da çözümlemiş olacaksınız ancak kesin yöntem olduğunu söylemek elbette doğru olmayacaktır. Tüm bunları yaptım fakat yine de modem ara yüzüne giriş yapamıyorum diyorsanız bir alt başlığa göz atabilirsiniz.

Tarayıcı Değişikliği

  • sayfa yüklenirken lütfen bekleyiniz gibi bir ibare ya da uyarı ile karşı karşıya iseniz uyumluluğu denetlemenizde fayda vardır diye düşünüyoruz. Adres satırının sağ altı kısmından bu kontrolü sorunsuz bir şekilde sağlayabiliyorsunuz.
  • Buna rağmen sorun çözülmediyse tarayıcı üzerinden geçmişi ve çerezleri silmeniz gerekebilir. Bu işlemi yaptınız ve yine de sonuç elde edemediğinizi dile getiriyorsanız eğer tarayıcınızı değiştirmeniz de fayda sağlayabilir.
  • Bazı tarayıcılar bu bağlamda hata verebiliyor ve tarayıcı değişikliği yaparak da modem ara yüzüne ulaşmak mümkün olacaktır.

Modeminizi Yeniden Başlatın

Yukarıda bahsi geçen yöntemler işe yaramadıysa eğer modemlerinizi yeniden başlatarak da çözüm üretebilirsiniz. Modeminizin fişini prizden çektiğiniz takdirde yeniden başlatma işlemi kısa süre içerisinde gerçekleşecektir. Reset ile yeniden başlatmayı karıştırmayın, aksi takdirde ara yüze girmeniz için bir neden daha ortaya çıkacaktır.

Yeniden başlatma işlemi genellikle fayda sağlıyor ve birçok kaynakta bu çözümün kesin yöntem olduğundan bahsediliyor.

Ip Adresi Kontrolü

Doğru ıp adresi girdiğinizden emin misiniz? Yaşanan en büyük problemlerden bir tanesi de ne yazık ki budur ancak merak etmeyin az sonra bu sorunu da birlikte çözmüş olacağız. Modemlerinizin ip adresini komut sistemine ‘’ipconfig’’ yazarak tespit edebilirsiniz.

Modem ip adresi bulma işlemini farklı yöntemler ile de yerine getirebilirsiniz ancak komut sistemi en kolay yöntemlerden bir tanesidir ve elde edeceğiniz sonuç da kesin sonuç olacaktır.

Modem Üretici Firma ile İletişime Geçin

İnternet sağlayıcınız ile yapacağınız görüşmelerde genellikle sizleri modem üretici firmaya yönlendireceklerdir. İnternet sağlayıcınız ile ilgili bir sorun yoksa eğer üretici firma bu konuda sizlere kesinlikle yardımcı olacaktır. Bilgisayarlarınızın ve modemlerinizin aynı anda açık olması gerekiyor ve sizlerin de bu cihazların başında bulunmanız gerekecektir.

Verilen komutları eksiksiz bir şekilde yerine getirip adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Gerekli yönlendirmeler doğrultusunda sizler de dilediğiniz zaman modem ara yüzüne erişim sağlayabilecek ve kontrolleri yapabileceksiniz.

Modem üreticileri de 192.1681 1 hatası konusunda yardımcı olamıyorsa yapmanız gereken tek şey servis desteği almak olacaktır. Sizlere sunduğumuz yöntemlerden en az bir tanesinin işe yarayacağını düşünüyoruz ancak yine de sonuç elde edemiyorsanız işi profesyonellere devretmek her zaman için kesin sonuç verecek ve sizlere de bir şekilde fayda sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz