Ana Sayfa Youtube Youtube neden açılmıyor?

Youtube neden açılmıyor? [Çözüm]

941
0

Youtube neden açılmıyor? Youtube çöktü mü? Youtube’a erişim engellendi mi? gibi sorular son dönemde sıkça sorulan soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Dünyada en çok tercih edilen, dünyaca ünlü video paylaşım sitesi olan Youtube’a giriş yapmak isteyen kullanıcılar Youtube erişim problemi yaşamaktadır. Her gün Youtube’a giriş yapmayan yoktur herhalde. Google’ın Youtube’ı satın alması ve sitede yapılan yatırım ve yenilikleri ile site her geçen gün daha da ilgi görmeye başlamıştır. Youtube yeni video izleyebileceğimiz ya da en son çıkan şarkıları dinleyebileceğimiz hatta kendi kanalımızı oluşturabileceğimiz muazzam bir platform. Youtube uygulamasını ister cep telefonunuza ya da internet tarayıcınıza indirebilirsiniz.

Youtube neden açılmıyor?

Dünyanın en büyük içerik platformu olan YouTube’a giriş yapmakta ülkemizde geçtiğimiz sene erişim yasağı getirilmişti. Bazen ülkemizde erişim yasağı ile karşılaşmaktayız. YouTube açılmıyor? Ya da YouTube giriş yapamıyorum sıkıntısı yaşıyorsanız yapmanız gereken adımları sizler için toparladık.

VPN uygulamasını kullanın.

YouTube ayarlarından ön belleği ve verileri silin.

Tarayıcı üzerinden YouTube açmaya çalışın.

İnternet ağında değişiklik yapın.

Cihazınızı tekrar açıp kapatın.

Başka bir cihazda deneyin.

Uygulama ayarlarından YouTube güncellemelerini kaldırın.

YouTube açılmama sorunu en sinir bozucu hatalardan birisidir. “500 İnternal Server Error” hatası kolay çözülemeyen sorunlardan birisidir. Hata büyük olasılıkla WordPress’in bulunduğu kök dizininden kaynaklanmaktadır. Bu hatanın çözülmesi zaman istemektedir. Daha öncede karşılaşılan bu sorunun en fazla 30 dakika içerisinde çözüldüğü platformlarda açıklanmıştır.

Cep telefonunuzdan YouTube’a giriş yapamıyorsanız, ilk yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Wİ Fİ ya da mobil veride internet bağlantınızı kontrol ettikten sonra sıkıntı hala devam ediyorsa ve internete Wİ Fİ üzerinden bağlandıysanız modemi kapatıp tekrar açın. Modemi kapattıktan sonra en az 10 saniye bekletip sonra tekrar açın. Bu işlemi yaptıktan sonra sorun giderilmiş olacaktır.

Cihazınızda YouTube uygulaması sistem tarafından otomatik güncellenebiliyor. Ancak Cihazınızın otomatik güncellemeyi yapabilmesi için ayarlar kısmından açık olması gerekli. Kapalı ise, bu durumda cihazınız bu güncellemeyi yapamamaktadır. Manuel olarak gelen güncellemeleri sizin onaylamanız gerekmektedir. Böyle bir sıkıntı ile karşılaştıysanız tek yapmanız gereken Google Play Store’a giriş yaparak gelen güncellemeleri yapabilirsiniz. Yapacağınız güncellemeyi mobil veri ağınızdan yapabilirsiniz. YouTube dosya boyutu fazla olmadığı için herhangi bir sorun da yaşamazsınız.

Dünyaca ünlü izleme sitesi olan YouTube herkese hitap eden videoların bulunduğu platforma giriş yapmak için zorlanıyorsanız, bu yöntemlerin sorununuzu gidereceğini düşünüyoruz. Tabletten giriş yapacaksanız sistem güncellemelerini atlamanız gerekmektedir. Sistem güncellemeleri otomatik yapmazsa güncellemeleri manuel yapmanız gerekmektedir. Manuel olarak güncellemeyi yaptıktan sonra YouTube bağlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz