Ana sayfa instagram Instagram Hesap Kapattırma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Kapattırma Nasıl Yapılır?

172
0

Spam yapan, taciz eden, hakarette bulunan ya da taklit eden hesapları kapattırabilirsiniz. Instagram hesap kapattırma sürecinin nasıl işlediğini ve hangi hesaplar için bunu yerine getirebileceğinizi detaylı bir şekilde incelemeye çalışacağız. Instagram, sosyal medyanın devlerinden bir tanesi ve kullanıcılarına daha güvenilir bir alan sunabilmek adına elinden gelenin çok daha fazlasını ortaya koyuyor.

Sizleri rahatsız eden hesaplardan kurtulmak istiyorsanız eğer izlemeniz gereken bir süreç var ve emin olun bu sürecin sonunda sizler de fayda sağlayacaksınız. Dilerseniz bu konu hakkında diğer detayları da hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini birlikte sonlandıralım.

Taklit Hesapları Kapattırabilir miyim?

Paylaşımlarınız özgün ise eğer sizler de kısa süre içerisinde daha fazla insana ulaşabilir ve hesaplarınızı popüler hale getirebilirsiniz. Birçok fenomeni popüler hale getiren en önemli detay da özgünlüktür. Pekiş ama yarattığınız bir karakteri ya da yaptığınız paylaşımları bire bir kopyalayan ve sizin önünüze geçmek isteyen hesaplar ile nasıl mücadele edeceksiniz.

Bu tür sayfaların paylaşımlarını instagram yetkililerine şikayet edebiliyorsunuz ve taklit seçeneğini kullanarak sizler de bildirimde bulunabiliyorsunuz. Instagram yetkilileri kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçiyor ve süreç hakkında bilgi veriyorlar. Eğer gerçekten taklit eden ve paylaşımlarınızı çalan bir sayfa varsa, incelemeler neticesinde kapatılacak ve bir daha erişim sağlanamayacaktır. İlgili form için : tıkla

Taciz ve Zorbalığı Şikayet Etme

Paylaşımlarda taciz ya da zorbalık içeren bir ibare yer alıyorsa eğer yine şikayet ederek bu hesapları da kapattırma şansına sahipsiniz. Tek başına vereceğiniz mücadele bazı anlarda yeterli olmayabilir ve bu yüzden kalabalık bir kitlenin bu hesapları aynı anda şikayet etmesi kesinlikle çok daha hızlı sonuç verecek ve fayda sağlayacaktır.
İlgili form için: tıkla

Vefat Eden Kişinin Hesabını Kapattırma

Vefat eden bir yakınınızın hesabını artık görmek istemiyor ve kapattırmayı tercih ediyorsanız sizler de ınstagram yetkilileri ile bu durumu paylaşabilirsiniz. Dolduracağınız formu mail yolu ile iletebilir ya da şikayet bildirimi olarak da yetkililere ulaştırabilirsiniz. Bunun için sizlerden nüfus cüzdanı ile birlikte ölüm belgesi talep edilecektir. Instagram bu konuda fazlasıyla hassas davranıyor ve prosedürleri tam olarak yerine getirmenizi talep ediyor. Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde ilettiğiniz takdirde incelemeler neticesinde hesap kısa süre içerisinde kapatılacaktır.

Gizlilik İhlali Yapan Hesapları Kapattırma

Şikayet formu ile birlikte size ait bir fotoğrafı ya da metni paylaşan sayfaları da kapattırma şansına sahipsiniz. Öncelikli olarak kişiyi sözlü olarak uyarmanızı tavsiye ediyoruz. Bunu elbette sosyal medya aracılığı ile yapabiliyorsunuz ve yorum yazarak da uyarıda bulunmanız mümkündür. Kişi buna rağmen paylaşımı kaldırmazsa sizler de şikayet formu ya da butonu ile bu hesabı ve içeriği şikayet edebiliyorsunuz. Instagram yetkililerinin yapacağı inceleme neticesinde görsel kaldırılıyor ve hesabın kapatılması da mümkündür.

Uygulama, gizlilik ve güvenlik konusunda fazlasıyla hassas bir tutum sergiliyor ve bu da instagram üyelerini rahatlatan unsurlardan bir tanesidir.

Spam Yapan Hesapların Kapattırılması

Yerleşik şikayet butonu ile birlikte sizler de spam yapan üyeleri ve hesapları kapattırma şansına sahipsiniz. Profilin üst kısmında yer alan üç noktaya tıkladığınız takdirde şikayet et butonu karşınıza çıkacaktır ve burada spam seçeneği de mevcut. Spam seçeneğini işaretledikten sonra bu bildirim direkt olarak instagram yetkililerine ulaştırılıyor ve gerekli incelemeler kısa süre içerisinde başlatılıyor.

Şikayet için bir bağlantıya ya da forma ihtiyacınız yok ve uygulama içerisinde yer alan yerleşik şikayet butonu ile birlikte sizler de spam problemine son verebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here