Ana sayfa internet İnternet Hızlandırma Nasıl Yapılır?

İnternet Hızlandırma Nasıl Yapılır?

353
0

İnternet hızınız ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız ve ödediğiniz faturaya rağmen verim alamıyorsanız, internet hızlandırma yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz. İnternet hızına katkıda bulunacak ve bağlantınızdan daha fazla verim elde etmenizi sağlayacak çok fazla detay var. Bu detayları sizinle de paylaşmayı düşündük ve bu sayede sorunları da ortadan kaldırmış olacağız.

İnternet hızı, günümüz teknolojisini yakından takip etmek ve hatta yakalamak adına büyük bir önem taşıyor. Hızınız yavaş olduğu takdirde gündemi kaçırıyor ya da gündelik hayatlarınızda yapacağınız birçok online işlemi de zaman kaybı ile birlikte yerine getirmek durumunda kalıyorsunuz. Yüksek hız internet ne yazık ki ülkemiz internet sağlayıcıları tarafından hali hazırda sunulamıyor ve abartılı rakamlar ödememize rağmen kaliteli hizmet alamıyoruz.

İnternet Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Bağlantısından memnun olan az sayıda insan var ve malum firmanın tekelinden kurtulamıyoruz. Biraz içimizi döktükten sonra dilerseniz internet hızınıza nasıl ve ne şekilde katkı yapabileceğiniz ede hep birlikte göz atalım.

Modem Kontrolü ve Ayarları

Modem giriş ve çıkışı ile ilgili bir sorun olabilir mi? Soketler kötü durumda ise ve bağlantı zayıflığı varsa hız konusunda sorun yaşamanız gayet normal. Bununla birlikte bant genişliği yarlarını da modem ara yüzüne girerek yapmanız gerekiyor. Eğer bu konuda profesyonel olmadığınızı düşünüyorsanız internet sağlayıcınız ile ya da modem üreticisi firma ile iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz. Dakikalar sürecek ayarlamalar ile birlikte internet hızınızdaki sorun da ortadan kalkacaktır.

Virüs Taraması

İnternet hızınızı düşürebilecek uygulamalar ve zararlı yazılımların yanı sıra virüsler de bu konuda etkin bir rol oynuyor. Sizse verebileceğimiz en güzel ve en sağlıklı tavsiye ise profesyonel bir virüs programı edinmeniz yönünde olacaktır. Bilgisayarlarınızı koruma altına almalı ve internette sörf yaparken güvenlik önlemlerini arttırmalısınız. Bu sayede hız problemini çözmeniz de mümkün hale gelecektir.

Modem Resetleme

Ağdaki yoğunluğa bağlı olarak internet hızınızda bir problem tespit ettiyseniz eğer modem resetleme işlemini uygulayabilirsiniz. Modemlerinizin hemen arkasında küçük siyah bir nokta olacaktır. Bu noktaya kalem ucu ya da sivri bir cisim ile dokunduğunuzda resetleme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Bunu zaman zaman yapmanızı tavsiye ediyoruz ve bu sayede bağlantılarınıza da nefes aldırmış olacaksınız.

Kablolu İnternet Desteği

Evde internet kullanıcıları için en büyük tavsiyemiz her zaman için kablolu bağlantı olmuştur. Bu sayede daha hızlı bir internete sahip olabileceksiniz. Kablolu bağlantıya geçtiğiniz takdirde internet hızı ile ilgili sorunlarınız da

Wifi Hattını Şifrelemek

Kablosuz ağ kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi de güvenlik problemleridir. Şifreleme yapmadıysanız eğer sizi tespit eden birçok kullanıcı da ağınıza ortak olacak ve haliyle internet hızınızı yavaşlatacaktır. Şifreleme yöntemi ile birlikte güvenlik sorununu çözümleyebilir ve sahip olduğunuz internet bağlantısını tek başınıza kullanabilirsiniz.

Yazılım ve Sürücü Güncelleme

Bilgisayarınızdaki yazılım ve sürücüleri düzenli olarak güncellemenizi tavsiye ediyoruz. Güncel olmayan yazılım ve sürücüler de internet hızınızı doğrudan etkileyecek ve düşürecektir. Verimliliği arttırmak adına otomatik güncellemeleri de aktif hale getirmenizi tavsiye ediyoruz.

İnternet bağlantınız ile ilgili sorunlar, tüm bu tavsiyelere rağmen devam ediyorsa, internet sağlayıcınız ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Modem üreticisi firma da bu konuda sizlere yardımcı olacak ve gerekli yönlendirmeleri de en sağlıklı şekilde yapacaktır.

Modem ara yüzüne girerek ayarlamalar yapabilirsiniz ancak bu konuda profesyonel destek almanız çok daha doğru olacaktır. Amatörce bir müdahale, var olan internet hızınızı da yavaşlatabilir ve bu riski almanızı istemeyiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here