Ana sayfa internet Internet Hızı Kaç Mbps Olmalı?

Internet Hızı Kaç Mbps Olmalı?

100
0

Telefonda yada evde kullanmakta olduğunuz internet hızı kaç olmalı? Özellikle online oyunlarda ve video izleme uygulamalarında internet hızının yüksek olması akıcı bir kullanım sağlar. Kullanım durumunuza göre internet hızı tamamen size bağlı bir durumdur.

Eğer 25 mbps’lik bir internet hızına sahip iseniz aynı anda 5 mbps’lik dizi izleyebiliyorsunuz ve bu eylemi yerine getirirken herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Online oyunlar ile haşır neşir iseniz ve çok sık oynuyorsanız elbette bu hız sizlere yeterli olmayacaktır. Hayır ben yalnızca vidyo izliyorum ve dizilerde takılı kalıyorum diyorsanız eğer bu hız sizlere fazlasıyla yeterli gelecektir.

İnternet hızının yanı sıra bant genişliğinin de önemli bir detay olduğunu belirtmek isteriz ve tarife seçimi yaparken tüm bu detayları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Evde ya da iş yerinde çalışan çok sayıda cihazınız varsa eğer daha hızlı bir bağlantıyı tercih etmek durumundasınız. Aksi takdirde işlem yaparken sorun yaşayacak ve internet hızının yavaşlığı tüm kullanıcıları olumsuz etkileyecektir.

Upload Hızı

Yükleme hızı elbette önemli ve eğer sürekli download yapan bir kullanıcı iseniz özellikle bu detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Download ve upload hızının yüksek olduğu bir internet paketine sahip olmanız elbette tercih edilendir ancak tarifelerin fiyatlarına baktığımızda ne yazık ki bu denli geniş bir seçimde bulunamıyoruz.

İnternet Hızı Neden Önemli?

Film izlemek, oyun oynamak, dosya indirmek ve dosya yüklemek için ihtiyacınız olan en önemli şey internet bağlantısıdır. Eğer bağlantınız yavaş ise tüm bu söylediklerimizi yerine getirirken sıkıntı yaşayabiliyorsunuz ve kopma sorunları ile birlikte işlemleriniz yarıda kalabiliyor.

Günümüz bilgisayar teknolojisi muazzam bir seviyeye ulaşmış durumda ve bu teknolojiden daha sağlıklı ve daha güçlü bir şekilde faydalanmak istiyorsanız eğer internet hızınızın elbette yüksek olması gerekiyor. Sizlere şu kadar hız yeterlidir gibi bir değer veremeyiz ancak yazımızın başında sunduğumuz örnek eminiz ki yeterli olacaktır ve en azından fikir verecektir. Bu konuyu internet sağlayıcı firma ile de görüşebilir ve yardım alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here