Ana Sayfa internet Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor

1488
0

İnternet erişimi konusunda sıkıntı yaşıyor iseniz ve telefonum wifi’ye bağlanmıyor problemi ile çok sık karşı karşıya geliyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek sizler de sonuç elde edebilirsiniz.

  • Sürekli olarak kullandığınız yani bağlı kaldığınız wifi ağı üzerine basılı tutarak “Şebekeyi unut” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu sayede onaylı bağlantı ortadan kaldırılacak ve yeniden bağlanma şansı elde edeceksiniz.
  • “Yedekle ve sıfırlar” seçeneği ile birlikte tüm bilgileri sıfırlayabilir ve bağlanmak istediğiniz ağı bir kez daha seçerek bağlanmayı deneyebilirsiniz.
  • Ios işletim sistemi kullanıcıları için ise farklı bir yöntem söz konusu ve dilerseniz bu yöntemi de hep birlikte ele almış olalım. “Ayarlar-Genel-Sıfırlar-Ayarları sıfırlar” adımlarını takip ederek sizler de bütün ayarları sıfırlayabilirsiniz. Ayarlar sıfırlandıktan sonra telefonum wifi’ye bağlanmıyor sorunu da kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır.
  • Ağ ayarlarını bütünüyle sıfırlamak, yeniden giriş yapmak için yeterli olacaktır ve her iki işletim sisteminde de en doğru çözüm yöntemlerinden bir tanesi olarak biliniyor ve yine birçok kaynakta bu şekilde bilgi verildiğini de görebiliyoruz.

Iphone Wifi Bağlantı Sorunu ve Çözüm Önerileri

  • Kullanıcı adı ve parola doğru olmasına rağmen internet erişiminde sıkıntı yaşıyorsanız eğer izlemeniz gereken birkaç adım var ve bu adımlardan bir tanesi de ağı unutma eylemidir. İlgili ağ üzerine basılı tutup bir süre beklediğiniz takdirde ‘’Ağı unut’’ seçeneği karşınıza çıkıyor. Bu seçeneği işaretleyip onay verdiğiniz takdirde bilgiler sıfırlanacaktır.
  • Seçenekler bölümünde yer alan “Tutulanı yenile” sekmesi de ağa bağlanmak için işe yarayacak olan yöntemlerden bir tanesidir. Telefon bağlantı ayarlarının yenilenmesi ile birlikte internet erişimi yeniden aktif hale gelecek ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecektir.
  • Ağ ayarlarını sıfırlayarak da wifi problemini kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilirsiniz. Tüm ayarların sıfırlanması ile birlikte ağa giriş problemi de ortadan kalkacaktır.
  • Son olarak “Ayarlar-Genel-Sıfırla-Ağ ayarlarını sıfırla” adımlarını takip ederek de sıfırlama işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yukarıdaki adımlar beklentilerinize yanıt verecek ve wifi sorununu kısa süre içerisinde ortadan kaldırarak internet erişimini mümkün hale getirecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz