Ana Sayfa instagram Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

2099
0

Yakından takip etmek istediğiniz bir profilden bildirim alamıyor ve bu sorunu yaşıyorsanız eğer ınstagram bildirm gelmiyor sorunu ve çözümü başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Sosyal paylaşım sitelerinden biri olan instagram, kısa süre içerisinde büyük sükse yarattı ve ilgi odağı olmayı başardı. Heyecan verici görselleri ve dikkat çekici video paylaşımlarınızı sizler de bu platform üzerinden yapabilirsiniz.

Kişisel hesapların yanı sıra dilerseniz kurumsal işletme hesapları da oluşturabiliyor ve marka değerinizi kısa süre içerisinde arttırabiliyorsunuz. Henüz bir hesabınız yoksa eğer sizler de ücretsiz olarak hesap açabilir ve bu ailenin bir parçası haline gelebilirsiniz. Dilerseniz ana konumuza dönelim ve bildirimler ile ilgili sorunu birlikte çözmeye çalışalım.

Instagram Bildirim Gelmiyor

Uygulamayı açtıktan hemen sonra profilinize giriş yapın.

Sağ üst köşede yer alan ayarlar butonuna dokunun.

Ayarlar penceresi üzerinden anında ilet bildirimleri seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekecektir.

Burası oldukça geniş bir yelpazeyi de beraberinde getiriyor ve hangi durumlarda ne şekilde bildirim almak istediğinizi belirleyebiliyorsunuz.

Bu ayaları yaptıktan sonra bildirim almama sorunu tamamen çözülecek ve sizler de ilgili profillerden bildirim alacaksınız. Bununla birlikte bildirimleri açtığınız takdirde ve herhangi bir belirleme yapmadığınız durumlarda: yorumlar, beğeniler, alıntılar, etiketler ve direk mesaj bildirimleri anında sizlere ulaşacaktır.

Ek olarak belirtmek gerekiyor ki instagram’daki her hareketlilik bu bağlamda sizlere bildirim olarak ulaşıyor. Eğer bildirimlerden şikayetçi iseniz kısıtlamaya gidebilirsiniz ve az önce de ifade ettiğimiz gibi hangi durumlarda bildirim almak istediğinizi de yine sizler belirleyebiliyorsunuz.

Anında ilet bildirimlerini açtığınız halde herhangi bir şekilde bildirim alamıyorsanız eğer yapmanız gereken şey oldukça basittir. Ayarlar-uygulamalar-instagram-bildirimler adımlarını takip ederek bildirimlere izin ver seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Tüm bu adımları eksiksiz bir şekilde takip etmenize rağmen yine de bildirim alamıyorsanız uygulama ile ilgili bir problemden bahsetmek mümkün olacaktır. Bu tür durumlarda ön belleği temizleyebilir ya da uygulamayı silip yeniden yüklemeyi tercih edebilirsiniz. Bu sayede sorunu kökten çözümlemiş olacak ve daha verimli bir kullanıma imza atacaksınız.

instagram Bildirimler Ne İşe Yarıyor?

Bazılarımız bildirimlere bakmadan duramıyoruz ve hatta bu bildirimler ile yaşıyoruz desek abartmış olmayız. Herhangi bir gelişme olduğunda daha kısa süre içerisinde haberdar oluyorsunuz. En basit örnekle, diyelim ki birileri sizi önemli bir sayfada önemli bir bilgilendirme postunun altına etiketledi. Bildirim aldığınız takdirde hızlı bir şekilde posta erişebileceksiniz ve haberdar olacaksınız. Bildirim almadığınızda ise bu etiketlemeyi görmeniz neredeyse imkansızdır.

Bildirimler, bu tür uygulamaları daha popüler hale getiriyor ve insanları anında haberdar ederek etkileşimi de güçlendiriyor. Bildirim sorununu çözümlemek adına yukarıda bahis geçen yöntemleri kullanabilir ve sizler de bildirimleri saniyeler içerisinde açabilirsiniz.

Çerezlerin yani ön belleğin temizlenmesi de işinize yarayacaktır. Kalıntılar olarak da tabir edebileceğimiz ön bellek, uygulamanın işleyişini değiştirebiliyor ve doğru çalışmasını engelliyor. Bu tür bir sorun ile karşı karşıya geldiğinizde tek yapmanız gereken ön belleği temizlemek ve uygulamayı sıfırlamak olacaktır. Dilerseniz uygulamayı silip yeniden yükleme eylemini de tercih edebilirsiniz ve yine var olan birçok sorunu da bu şekilde çözümlemek mümkün olacaktır.

Sosyal medyanın en büyükleri arasında yer alan instagram, her geçen gün daha kalabalık kullanıcı kitlesine ulaşıyor ve sahip olduğu kitleyi elinde tutabilmek adına yepyeni özellikler ile birlikte hizmet vermeye özen gösteriyor. Sizler de bu ailedeki yerinizi alarak hemen şimdi paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz