Ana Sayfa Mobil Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor?

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor?

1698
0

İnternet bağlantısı olmasına rağmen whatsapp üzerinden size gönderilen mesajları görüntüleyemiyorsanız eğer az sonra bahsedeceğimiz çözüm yöntemleri ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Android ve ıos kullanıcılarının en sık yaşadığı sorunlardan bir tanesidir ve uygulamaya girilmediği takdirde mesajların görüntülenemiyor olması da hızlı iletişim adına sıkıntı yaratabiliyor. Whasapp, son dönemin en popüler mesajlaşma uygulamalarından bir tanesidir ve birçok özellik eklenerek uygulamanın daha ilgi çekici hale getirildiğini de belirtmek gerekiyor.

Whatsapp’ı açmadan mesaj gelmiyor sorununa değinmeden önce dilerseniz uygulama aracılığı ile neler yapabileceğinizi de hep birlikte görmüş olalım. Bu uygulama tamamen ücretsiz ve uygulama sayesinde mesajlaşabileceğiniz gibi dosya aktarımı da yapabiliyorsunuz. Fotoğraf ve videolarınızı daha hızlı bir şekilde karşı tarafa iletmek istiyorsanız eğer sizler de tercihlerinizi whatsapp’tan yana yapabilirsiniz. Şimdi dilerseniz asıl konumuza dönelim ve sorunun çözümlerine hep birlikte göz atalım.

Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

  • Antivirüs ve hafıza temizleyici programların büyük bir kısmı whatsapp üzerinden gönderilen mesajların iletilmesinde problem yaratabiliyor. En büyük sorunlardan bir tanesi budur ve bu uygulamaları cep telefonlarınızda sildiğiniz takdirde problem de ortadan kalkacaktır.
  • Bağlı olduğunuz ağı değiştirerek de sorunu çözebilirsiniz. Eğer mobil internet üzerinden erişim sağlıyorsanız wifi bağlantısını deneyerek sorunu çözümlemeniz mümkün olacaktır. Tersi durum da söz konusudur.
  • Ayarlar-uygulamalar-whatsapp-veri kullanım seçeneği sınırlandırılmış ise sorunu çözmek için bu seneği deaktif hale getirmeniz gerekecektir.
  • Whatsapp uygulamasına ayarlar bölümünden ulaştıktan sonra izinler kısmını da kontrol etmeniz gerekiyor ve burada en önemli detay ise tüm izinlerin aktif olması durumdur. Eğer aksi bir durum söz konusu ise izinleri aktif hale getirmeniz gerekecektir.
  • Pc whatsapp açık ise kapatmanızı ve çıkış yapmanızı tavsiye ediyoruz. Farklı bir cihazdan giriş yaptıysanız eğer yine bu cihazdan da çıkış yapabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen adımları uyguladığınız takdirde probleminiz çözüme kavuşacaktır. Son olarak yapacağınız işlem ise uygulamayı silip yeniden yüklemek olabilir. Bu sayede tüm veriler ve çerezler temizlenecek ve uygulamayı sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz. Whatsapp’ı açmadan bildirim gelmiyor sorunu ile karşılaştığınızda bu adımları takip etmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz