Ana Sayfa internet Google Chrome’da Sayfalar Kendi Kendine Açılıyor

Google Chrome’da Sayfalar Kendi Kendine Açılıyor [Kesin Çözüm]

1564
0

Bilgisayar ve mobil kullanıcılar arasında yapılan bir araştırma gösteriyor ki en popüler tarayıcı hiç şüphesiz Google Chrome ve bizler de bu yazımızda sık karşılaşılan bir sorunu: “Google Chrome’da sayfalar kendi kendine açılıyor” sorununu ele alarak çözüm üretmeye çalışacağız.

İnternet sitelerini gezerken alakasız siteler ile karşı karşıya gelebilirsiniz ve sizin talepleriniz dışında gerçekleşen bu durum hem zamanınızı alacak hem de bilgisayarlarınıza zarar verecektir. bu tür siteler genellikle reklam sayfaları oluyor ve kapatmak da bir hayli uzun sürebiliyor. Az sonra bahsedeceğimiz yöntemler doğrultusunda bu sorundan kurtulabilirsiniz.

  • Yapmamız gereken şey tarayıcımıza chrome://version yazmak ve karşımıza çıkan ekranda Path yazan bölümün karşısındaki url’yi kopyalıyoruz. Bu bağlantıyı bir yerlere not etmenizi tavsiye ediyoruz çünkü ilerleyen aşamalarda kullanacağız.

  • Hemen sonra faremizi görev çubuğuna sürükleyip sağ tıklıyor ve görev yöneticisini başlatıyoruz.
  • Karşımıza bir pencere çıkacak ve bu pencere üzerinden işlemler sekmesine geçiş yaparak yansıma adına tıklıyoruz. Bunu yapmamızdaki neden ise işlem kolaylığı sağlamak ve uygulamaları alfabetik hizaya getirmektir.
  • exe uzantılarını bulup her birinin üzerini klikliyoruz ve sonrasında işlemi sonlandır diyoruz. Bu uzantıya sahip olan birimler için bu işlemi yapıyor ve diğerlerine herhangi bir şekilde müdahale etmiyoruz.
  • Kopyaladığımız url ya da uzantıyı bilgisayarım menüsünü açıp en üstte yer alan bölüme yapıştırıyor ve onay veriyoruz, yani enter tuşuna basıyoruz.
  • Hemen sonra user data’ya gelip sağ tıklıyor ve silme eylemini gerçekleştiriyoruz. Silme eyleminde herhangi bir sorun yaşarsanız eğer yukarıdaki adımlardan bir tanesini mutlaka eksik yapmışsınız demektir. Başa dönüp adımları kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.
  • Son aşamaya geldiğimizde ise tarayıcımızı açıyoruz ve chrome://extensions yazarak karşımıza çıkan tüm uygulamaları çöp kutusuna taşıyoruz.

Bahsi geçen tüm adımları sorunsuz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde Chrome’yi sıfırlamış oluyorsunuz ve yeni yapılmış bir indirme işlemi gibi de düşünebilirsiniz. Artık Chrome’da sayfalar kendi kendine açılmayacak ve herhangi bir sorun karşınıza çıkmayacak, internette gezinirken farklı sayfalar açılmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz