Ana Sayfa Sosyal Medya Telefonum Kayboldu Whatsapp’ı Nasıl Kapatırım?

Telefonum Kayboldu Whatsapp’ı Nasıl Kapatırım?

533
0

Çok sık karşılaştığımız sorulardan bir tanesi olan “Telefonum kayboldu Whatsapp’ı nasıl kapatırım?” sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermek istiyoruz. Anlık mesajlaşma uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz Whatsapp, milyonlarca kullanıcısı ile birlikte her geçen gün biraz daha büyüme kaydediyor.

Sms alışkanlığını ortadan kaldıran ve internet teknolojisi ile birlikte kusursuz bir hizmet sunan bu uygulama artık birçok cep telefonunda yerini almış durumda. Şimdi dilerseniz asıl konumuza dönelim ve telefonlarınız çalındığında Whatsapp uygulamasını nasıl kapatabileceğinize hep birlikte göz atalım.

Kullandığınız operatör ile iletişime geçerek hattınızın kapatılmasını talep edebilir ve hemen ardından aynı numara ile yeni bir hat alarak farklı bir cihaz ile Whatsapp uygulamasına giriş yapın. Whatsapp uygulaması aynı anda tek bir cihazda aktif olarak kullanılabiliyor ve farklı bir cihaz üzerinden giriş yaptığınızda otomatik olarak diğer cihazlar deaktif hale getiriliyor ve uygulama kapatılıyor.

Yapılması gereken bir diğer hamle ise “support@whatsapp.com” adresine bilgilendirme mail’i atmak olacaktır. Telefon numaranız ile birlikte Whatsapp hesabınızın devre dışı bırakılması talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Bu en önemli detaylardan bir tanesi ve ilgili birim işlem yaptığı takdirde Whatsapp hesabınızı koruma altına almış olacaksınız.

Hesabın Devre Dışı Bırakılması Durumunda;

Whatsapp hesaplarınız ilgili birim tarafından devre dışı bırakıldığı takdirde hesabınızın tamamen silinmeyeceğini de bilmeniz gerekiyor. Gerçek hesap sahibi siz olduğunuz için yeni hattınız ile birlikte dilediğiniz an giriş yapabiliyorsunuz. bu yalnızca bir güvenlik önlemidir ve kontrol tamamen sizlerin elindedir.

Whatsapp listenizdeki kişiler profilinizi görebilecektir ve bu konuda da herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Kişiler herhangi bir ileti gönderdiği takdirde 30 günlük bekleme süresi söz konusudur ve 30 gün boyunca mesajlar saklanacaktır. Telefonunuzu açtığınızda ve hesaplarınıza giriş yaptığınızda bu mesajları görebileceksiniz.

Hesaplarınızı 30 gün içerisinde etkinleştirmeniz gerekiyor, aksi takdirde hesabınız tamamen silinecektir. Bu süre zarfında ilgili mail adresinden ilgili birim ile iletişim kurabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Whatsapp iletişim merkezi bu konuda gerçekten tatmin edici bir hıza sahip ve kısa süre içerisinde geri dönüş sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz