Ana sayfa instagram Instagram’da Gönderilen Mesajı Karşı Taraftan Silme

Instagram’da Gönderilen Mesajı Karşı Taraftan Silme

185
0

Whatsapp ile benzerlik gösteren bir ayrıcalıktan bahsedeceğiz. Instagram’da gönderilen mesajı karşı taraftan silme işleminin nasıl yapılacağını konuşacağız… Instagram uygulaması, an itibarıyla en kalabalık platformlardan biri ve bunu da fazlasıyla hak ettiğini düşünüyoruz. Sunduğu ayrıcalıklar ve sahip olduğu tema ile birlikte bir adım öne geçmeyi başarıyor. İnsanlar, gündelik hayatlarını bu platform üzerinden daha geniş kitlelere ulaştırıyor ve kendi reklamlarını da kusursuz bir şekilde yapıyorlar.

Fotoğrafların yanı sıra dikkatinizi çeken vidyolar ve metinler ile de paylaşımlarınızı güçlendirebilir ve farklılık yaratabilirsiniz. Kişisel hesapların yanı sıra ticari hesaplar ile birlikte markalarınızı da daha popüler hale getirme şansı elde ediyorsunuz. Bu konuda en verimli mecralardan biri olan instagram, gönderilen mesajların silinmesi için de bir fırsat sunuyor.

Diyelim ki gönderdiğiniz mesaj kısa bir süre sonra hoşunuza gitmedi ve karşı tarafın okumasını istemediniz… İşte bu tür anlarda biraz hızlı davranmanız gerekiyor ve yapacağınız tek bir hamle ile birlikte sizler de mesajı silebiliyorsunuz. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız eğer bir alt başlığı detaylı bir şekilde incelemeniz yeterli olacaktır.

Instagram’da Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?

Mesajlaşma bölümünü açın ve gönderdiğiniz mesajın üzerine birkaç saniye basılı tutun. Gönderimi iptal et butonu karşınıza çıkacaktır ve onay verdiğiniz takdirde mesaj gönderimi iptal edilerek ilgili mesaj silinecektir. Az önce de bahsettiğimiz gibi bu süreçte biraz hızlı davranmanız gerekiyor çünkü karşı taraf görüldü attığında yani mesajı aldığında ne yazık ki silmeniz fayda etmeyecektir.

Mesajı okumadan silmeniz gerekiyor ve görüldü ibaresi gelmeden harekete geçmek durumundasınız. Peki silme işlemi sonrası karşı tarafa herhangi bir bildirim gidiyor mu? Gelin hep birlikte bu detayı da inceleyelim ve soru işaretlerini ortadan kaldıralım.

Silme Eylemi Sonrası Karşı Tarafa Bildirim Gider mi?

Silme işleminin en güzel tarafı da kesinlikle budur. Bu eylemi yerine getirdiğiniz takdirde karşı taraf herhangi bir bildirim almıyor ve sorun yaşamıyorsunuz. Whatsapp gibi uygulamalarda ise silme eylemi karşı tarafta görülüyor ve mesajı neden sildin sorusu ile karşı karşıya geliyorsunuz.  Bir bildirimin yanı sıra sohbet penceresinde de bu mesaj silindi gibi bir ibare karşınıza çıkmayacaktır.

Bu konuda rahat olabilirsiniz ve silmek istediğiniz mesajı dilediğiniz an silebilirsiniz. Bildirim konusunda bir adım daha önde olan bu uygulama, sizlerin yanında yer alıyor ve istenmeyen mesajlar konusunda da fayda sağlıyor.

Karşı Tarafın Mesajını Silebilir miyim?

Karşı tarafın gönderdiği herhangi bir mesajı silmek ne yazık ki mümkün değil. Gönderimi iptal et seçeneği yalnızca size ait olan mesajlar için geçerlidir ve farklı bir biçimde kullanamıyorsunuz. Eğer dilerseniz sohbetin tamamını silebilirsiniz ancak mesajların tamamı karşı tarafta yer almaya devam edecektir.

Bunun için yapmanız gereken şey ise direct message bölümüne giriş yaparak ilgili sohbetin üzerine basılı tutmak ve konuşmayı silmek olacaktır. Bu sayede tüm sohbeti saniyeler içerisinde silebiliyor ve gizlemek istediklerinizi de örtbas edebiliyorsunuz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu mesajlar yalnızca sizden siliniyor ve karşı tarafta hali hazırda görüntülenmeye devam edilecektir. Sohbeti sildiğinizde de karşı tarafa herhangi bir bildirim ulaştırılmıyor ve bu konuda da rahat hareket edebiliyorsunuz. Gizlemek istediğiniz bir sohbet varsa eğer sizler de mesajları silerek bunu sağlıklı bir şekilde yerine getirebilir ve özellikle ikili ilişkilerinizde sorun yaşamamış olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here