Ana Sayfa instagram Instagram Province Ne Demek?

Instagram Province Ne Demek?

661
0

İnstagram günümüzün en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. İnstagram birçok özelliğe sahip bir uygulamadır. Paylaşılan fotoğrafın, videonun ve hikayenin bulundukları ili Province şeklinde eklemektedir. Bu özellik yani Instagram province ne demek?

Province Kelimesinin Türkçe Karşılığı Nedir?

İngilizce bir kelime olan province, Türkçe karşılığı tam olarak il, vilayet ve şehir anlamına gelmektedir. Yani fotoğrafınıza, videonuza veya hikayenizi eklediğiniz provincelar aslında sizin hangi ilde olduğunuzu göstermektedir. Çoğunlukla hikaye paylaşımı yapılırken kullanılan province, çokça kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Bulunduğunuz ilin (İstanbul Province, Gümüşhane Province) gibi konumunu hikayenizde ve gönderinizde paylaşabilirsiniz.

Instagram Province Nasıl Eklenir?

Paylaştığınız gönderiye veya hikayeye province eklemek aslında oldukça basit bir işlemdir. Fotoğrafınızı seçtikten ve bazı ayarlardan sonra ilk önce sayfanızın üst bölümünden ileri tuşuna dokununuz. Açılan sayfadan “Haritaya Ekle” özelliğini seçiniz ve Konum Adı seçeneğine dokununuz. Konumunuz veya konumunuza yakın yerleri görebileceksiniz.

Eğer tam olarak konumunuzu seçmek istiyorsanız Arama yerinden konumunuzu arayabilir ve seçebilirsiniz. Konum ayarlarınız gözükmüyor ise telefonunuzun konumunu açmayı unutmayın. Hikayenize Province eklemek istiyorsanız seçtiğiniz hikayedeki ekranı yukarıya doğru kaydırınız. Daha sonra açılan menüden Konum seçeneğini tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfadan konumunuzu bulabilir ya da Arama bölümünden konumunuzu bulabilirsiniz.

İnstagram Province Sakıncalı Mıdır?

İnstagram’da yaygın olan Province akımının aslında size kötü bir geri dönüşü olabilir. Eğer hesabınız açık veya hesabınızda tanımadığınız kişiler varsa sizin konum bilgilerinizi öğrenebilirler. Bu bilgileri sizin için olumsuz yönde kullanabilirler. Anlık olan paylaşılan bu bilgiler belki de kötü amaçlı kişilerin eline geçebilir. Her türlü dikkatli olmak sizin için daha iyi olacaktır.

Province İzleyici Nedir?

Profiliniz herkese açık ise sizi takip etmeyen insanlarda gönderilerinizi görebilir ve hikayelerinizi de izleyebilir. Ayrıca açık bir profile sahip iseniz diğer kullanıcıların bölgesel aramalarında hikayelerinizi görme imkanı sağlıyor. Paylaşmış olduğunuz hikayeyi yukarı kaydırarak kimlerin izlediğini veya emoji bıraktığını görebilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların province hikayesi ve lokal ismi de görünmektedir. Bu gördüğünüz kullanıcılar sizinle aynı yerden görüntüleyenler anlamını verir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz