Ana Sayfa instagram Instagram Güncelleme Nasıl yapılır?

Instagram Güncelleme Nasıl yapılır?

2233
1

Instagram, sosyal medya platformları arasında en çok kullanıcıya sahip olan uygulamalardan bir tanesidir. Sürekli yeni güncellemeler ile kullanıcılarını memnun etmeye çalışan Instagram, beğeni almaya devam ediyor. Peki, Instagram güncelleme nasıl yapılır? İşte detaylar:

Android’de Instagram Güncelleme

Android cihazınıza Instagram yükledikten sonra güncelleme yapmak istiyorsanız, Google Play uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Google Play uygulamasına giriş yaptıktan sonra, sayfanın sol üst köşesinde uygulamalarım kısmına tıklayarak güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Bunun haricinde Android cihazınızda bulunan tüm uygulamaları da yine Google Play uygulaması üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Ya da Google Play uygulamasına girip Instagram uygulamasını araç çubuğunda aratarak uygulamanın son sürümüne ulaşabilir, güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Güncelleme bittikten sonra en yeni özellikler karşınıza çıkacaktır. Bu yöntemlerin dışında APK dosyası üzerinden de güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için Android cihazınızdan bir takım ayarlar yapmanız gerekmektedir. Bunun için şu adımları uygulayın:

  • Telefonunuzun Uygulamalar kısmından Ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Ayarlar sekmesinden Güvenlik- Bilinmeyen kaynaklar kısmına tıklayın ve izin verin.
  • En son aşamada Instagram uygulamasının APK’sını telefonunuza indirin ve kurulum işlemine başlayın.

iPhone’da Instagram Güncelleme

Eğer Apple bir telefona sahipseniz, App Store uygulamasını kullanarak uygulamalarınız en yeni haline kavuşabilirsiniz. Instagram uygulamasını iOS işletim sistemi için güncellemek istiyorsanız cihazınızdan Ayarlar > iTunes ve buradan da App Store uygulamasına giriş yapın ve istediğiniz uygulamayı güncelleyin.

Windows’da Instagram Güncellemesi

Bilgisayarlar üzerinden de Instagram uygulaması güncellenebilir. Güncelleme hem uygulama içerisine eklenen yeni özellikleri görmenizi hem de uygulamada oluşan hataların giderilmesini sağlayacaktır. Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda Instagram’ı güncellemek için şu adımları takip edin:

  • Bilgisayar üzerinden Microsoft Store mağazasına gidin.
  • Buradan Uygulamalar kısmını seçin.
  • Instagram Güncelle butonuna tıklayın. Bu işlemlerden sonra Instagram uygulamanız güncellenmiş olacaktır.

Telefonunuz ya da bilgisayarınızda bulunan uygulamaların güncellemesini tek tek ya da hepsini birden yapabilirsiniz. Güncelleme işlemleri için mutlaka Wi-Fi bağlantısı kullanılmalıdır. Aksi takdirde internet paketiniz bitebilir ya da indirme işlemi ücret olarak faturanıza yansıtılabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz