Ana Sayfa instagram Instagram Gizli Hesap Görme Nasıl yapılır?

Instagram Gizli Hesap Görme Nasıl yapılır?

915
0
instagram-gizli-hesap-gorme-nasil-yapilir

Sosyal medya platformu denilince akla ilk gelen en popüler uygulama olan Instagram’da en çok merak edilen konular arasında yer alan Instagram’da gizli hesap içeriği nasıl görülür? İşte Instagram’da gizli hesap paylaşımları ile ilgili tüm bilgiler…

Milyarlarca aktif kullanıcısı olan, son dönemin en çok kullanılan uygulaması olan Instagram’ da gizli hesap görme ya da gizli profil görme işlemleri yapılabilir mi? Yapılırsa Instagram’da gizli profil görme işlemi nasıl yapılır? İşte Instagram gizli hesabı görmek gibi sorularının tüm detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram Gizli Hesap Görme

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video çekme uygulamasıdır. Popüler bir platform olan Instagram, güvenli, gizlilik ilkesine önem vermesi ve kullanışlı olması ile dünya üzerinde en fazla kullanılan sosyal medya sitelerinden biridir. Instagram, ticaret yapılması ve para kazanılması ile daha çekici ve tercih edilen bir platform olmuştur.

Instagram Gizli Hesap Nedir?

Instagram gizlilik ilkesi kapsamında, takipçilerini korumak amacı ile hesaplar bu özelliğe sahiptir. Instagram kullanıcıları hesaplarını gizleme hakkına sahiptir. Sizi takip etmeyen kişiler, hesabınız gizli olduğu için paylaşımlarınızı göremeyecektir. Paylaşım ve hikayelerinizi sadece takipçileriniz görebilir. Facebook’ ta ise paylaşım yaparken hangi kitleye hitap edeceğinizi ayarlayabiliyorsunuz. Yaptığınız paylaşımları herkese açık ve arkadaşlar seçeneğini seçtiğinizde seçim yaptığınız kitle paylaşımlarınızı görebilecektir. Bu da gizlilik açısından oldukça önemlidir. Sosyal medya hesapları güvenlik önlemini alarak, tercihi ise size bırakmaktadır. Instagram’da ise tüm hesabı gizli hesap yaparak güvenlik tedbirini almaktadır. Böylelikle hesabınızı takip etmeyen, dışarıdaki kişiler yaptığınız hikaye ve paylaşımları göremez. Engellemiş olursunuz. Hesabınız açık ise yaptığınız paylaşımlar herkes tarafından görüntülenecektir.

instagram-gizli-hesap-gorme-nasil-yapilir

Instagram Gizli Profilin Avantajları Neler?

  • İzin vermediğiniz kişiler bilgilerinize ve fotoğrafınıza ulaşamaz.
  • Gizli profil sahiplerinin adına sahte hesap açılamaz.
  • Sosyal medya üzerinden fotoğrafların alınıp kullanılmasının önüne geçmiş olursunuz.
  • Kişiler takip istekleri kabul edilene kadar profil içini göremez.
  • Yaptığı paylaşımları görmek istemediği kişiler tarafından görüntüleme sağlanamaz.

Instagram Gizli Profiller Neden Merak Ediliyor?

Instagram gizli hesabın içerisini görmek son dönemlerde en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Özellikle insanlar sevgililerinden ayrıldıktan sonra onların yapmış olduğu paylaşımları merak edebiliyor. Gizli hesapların içeriğini görme merakı yapılan araştırmalara göre ülkemizde oldukça fazla.

Instagram Gizli Hesapta Ki İçerikleri Görmek Mümkün Mü?

Gizlilik ilkesine önem veren Instagram’da gizli hesabın içerisini görmek mümkün mü? Instagram ilk açıldığı dönemlerde bazı yollara başvurarak, kişilerin hesaplarını görme imkanına sahiptiniz. Instagram hesabına önce masa üstünden giriş yapılır. Sonrasında merak ettiğiniz kişinin adıyla hesap aratılır, ve kişinin hesabına giriş yapılır. Kişinin profiline geldikten sonra, profilin altıyla yer alan “daha fazla göster” seçeneğine tıklayın. Bu bölüme tıkladığınızda kişinin hesabı kapalı olsa bile tüm paylaşımları görüntüleyebilirsiniz. Instagram bu güvenlik açığının farkına vararak bu sorunun önüne geçti.  Artık gizli hesapların içeriğini görme ihtimaliniz yok.

Gizli Hesap Gösterme Uygulamaları

Instagram gizli hesapları gösterme uygulamaları ile ilgili pek çok yazı okumuşsunuzdur. Peki bu uygulamalar gerçekten gizli hesapları gösteriyor mu? Sizde belki görebilirim düşüncesi ile bu uygulamaları kullanıyorsunuz. Bu uygulamaların çoğu ücretli! Para verip indirdiğiniz bu uygulama ise koca bir hiç. Parasını ödediğiniz uygulamanın karşılığında ise hiçbir bilgi elde edemiyorsunuz. Bu uygulamaların ücretsiz olanı varsa virüs bulaştırarak bir şekilde zarar vermektedir. Unutmayın! Instagram gizlilik ilkesine büyük önem vermektedir. Onun izin vermediği bilgiyi hiçbir uygulama gösteremez. Bu tür sahtekarlık çalışmalarına inanmayın. İtibar etmeyin.

Gizli Kapalı Hesapları Görmek İçin Ne Yapabilirim?

Gizli hesapları görmek için kullanılabilecek birkaç basit yöntem bulunmaktadır.

*Fake(Sahte) Instagram Hesabı Açmak

Sahte bir hesap açarak karşı hesaba takip isteği gönderdiğinizde takip isteğinizi kabul etme durumu bulunmaktadır. Ancak sahte hesap açarken dikkat etmeniz gereken karşı tarafın cinsiyetinde hesap açmanız daha etkili olacaktır. Karşı tarafın kendi hem cinsini kabul etme ihtimali daha yüksektir. Karşı tarafın, ilgi alanına yönelik bir sayfa açabilirsiniz. Ve o şekilde bir fotoğraf kullanabilirsiniz. Kişiler takip etmeden önce hesabın gerçek olup olmadığını kontrol ediyor. Sahte olduğunu anlarsa kabul etme ihtimali düşecektir.

*Mesaj Gönderme Yöntemi:

Takip etmek istediğiniz kişi isteğinize cevap vermezse o kullanıcıya Instagram üzerinden direct message yani direkt mesaj(DM) üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Böylelikle karşı tarafın sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Gizli Profiller Hakkında Bilinmesi Gerekenler

*Instagram kullanıcıları açısından oldukça önemli bir yere sahip olan profili gizle özelliği ile profilinizi gizleyebilirsiniz.

*Gizli hesaplar yaşanabilecek olumsuz bir durum ile karşılaşmamak ve özel hayatın herkes tarafından görüntülenmemesi adına açılan hesaplardır.

*Kişi hesabını güvenlik sebebi ile gizlemektedir.

*Gizli profilleri yabancılar görüntüleyemediği için fotoğraf çalma ada sahte hesap açma gibi sıkıntılar yaşanmaz.

*Bundan birkaç yıl önce gizli hesabı görmek mümkündü.

*Günümüzde ise Instagram hesaplarını görüntüleyebilmek imkansızdır.

*Kapalı Instagram profillerini görüntüleyebilmek için pek çok uygulama ve web sitesi faaliyet göstermektedir.

*Bu web sitesi ve uygulamaların tamamen kandırma olduğunu bilmenizde fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz