Ana sayfa Sosyal Medya Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

551
0
instagramda-canli-yayin-nasil-yapilir

Instagram uygulamasını kullanarak yerine getirebileceğiniz sayısız eylem var ve canlı yayın seçeneği de bunlardan bir tanesidir. Çok takipçili hesaplar özellikle pandemi döneminde bu özelliği sık sık kullandı. Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek adına buradayız ve merak edilen diğer tüm detayları da sizlere aktaracağız.

Canlı yayın ile birlikte daha fazla insana ulaşabilir ve anlık yaptığınız şeyleri paylaşabilirsiniz. Sohbet etmek, müzik yayını yapmak ve soru cevap gibi etkinlikler için gayet ideal bir tercih olacağını düşünüyoruz. Canlı yayın için ekstra bir ödeme ya da uygulama indirmenize gerek yok ve instagram hesaplarınızı kullanarak bu eylemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

  • Sol üst köşede yer alan hikaye simgesine tıklayın.
  • Hemen ardından sağ alt kısımdaki seçenekleri sağa ya da sola kaydırarak canlı butonunu bulun. Canlı butonuna tıkladığınız takdirde sizler de doğrudan canlı yayına geçebileceksiniz ve eğer isterseniz yayın için bir başlık da oluşturabilirsiniz.

Canlı yayın yaparak etkileşimi arttırmak mümkün ve sizi o an izleyenler canlı yayın linkini arkadaşları ile olduğu gibi sosyal medya hesaplarında da doğrudan paylaşma şansına sahiptir. Fenomen hesapların yanı sıra kişisel hesaplarınız ile de yayın yapabilir ve keyifli bir etkinliğe imza atabilirsiniz.Bu yayın esnasında insanlar size soru sorabilir ve dilerseniz soru cevap etkinliği şeklinde de ilerleme kaydedebilirsiniz.

Instagram Ortak Yayın Açma

Arkadaşınız ya da herhangi biri ile ortak yayın yapmak isterseniz eğer yayın esnasında çift yüz sembolüne tıklayarak ilgili kişinin ismini seçmeniz gerekiyor. Tabi bu esnada o kişinin de yayını takip ediyor olması gerekiyor. ekran ikiye bölünüyor ve internet hızınız iyi olduğu takdirde sizler de donmadan yayın yapabiliyorsunuz.

Pandemi döneminde bu özelliği en iyi şekilde kullanan isimlerden biri Bartu Küçükçağlayan oldu. Ortak yayın ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşmayı başardı ve aldığı reklamlar sayesinde bu dönemi daha kusursuz bir şekilde değerlendirdi.

Canlı yayın ile birlikte dilerseniz çekiliş de yapabilirsiniz ve bu da etkileşimi arttırmak adına özel bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor.

Instagram Canlı Yayını İndirme İşlemi

Yayını tekrar tekrar izlemek isterseniz eğer sizler de ilgili yayını download edebilirsiniz. Canlı yayın bittikten sonra vidyonun alt kısmında birtakım seçenekler yer alıyor olacaktır. Videoyu indir butonuna bastığınız takdirde ücretsiz olarak download edebilir ve dilediğiniz izleyebilirsiniz.

Yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi instagram bu konuda en gelişmiş mecralardan bir tanesi ve ücretsiz olarak sunduğu hizmetler saymakla bitmiyor. Sizler de yayın yapabilir ve yaptığınız bu yayını download edebilirsiniz. ve hatta ig tv’de paylaşma imkanınız da var ve bu sayede yayını kaçıranlar için de özel bir paylaşım yapmış oluyorsunuz.

Instagram Canlı Yayın Ücretli mi?

Kesinlikle hayır. Bunun için herhangi bir ücret ödemenize ya da ek bir uygulama indirmenize gerek yoktur. Bir instagram profilinizin olması yeterli ve nasıl yapacağınızı da az önce detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştık. Sizler de takipçilerinize canlı yayın açabilir ve varsa sorulara yanıt verebilirsiniz. Dilerseniz konuk alabilir ve ortak sohbet alanı şeklinde keyifli bir oluşuma imza atabilirsiniz. Az takipçili hesaplar da canlı yayın yaparak takipçi sayısını arttırıyor ve bu konuda gayet başarılı hesaplara rastladığımızı da hatırlatmak isteriz. Hemen şimdi yayın açabilir ve bu deneyimi sizler de çok daha gerçekçi bir şekilde yaşama şansı elde edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here