Ana sayfa Mobil Şarj Aletleri Neden Bozulur?

Şarj Aletleri Neden Bozulur?

5
0
sarj-aletleri-neden-bozulur

Akıllı telefon sahiplerinin yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi de şarj aletinin sık sık bozulmasıdır. Şarj aletleri neden bozulur sorusuna yanıt vermek adına buradayız ve bilmeniz gereken bazı hususları da sizinle detaylı bir şekilde paylaşacağız. Şarj aleti kullanımında dikkatli davranmak durumundasınız ve malumunuz, bu ürünler bozulduğunda orijinaline ulaşmak da bir hayli zor oluyor. Yan sanayi ürün kullanımı ise akıllı telefonlarınıza büyük ölçüde zarar veriyor ve batarya ömrünün kısalmasındaki en önemli etkenlerden biri de kesinlikle budur.

Şarj Aleti Neden Bozulur?

Göstereceğiniz hassasiyet ile birlikte sizle de orijinal şarj aletlerinizi daha uzun süre kullanabilir ve farklı bir ürüne ihtiyaç duymamış olursunuz. Dilerseniz nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve nasıl bir kullanım sergilemeniz gerektiğini de yine hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini de yok edelim.

Sürekli Prizde Tutulması

Şarj aletinin sürekli prizde kalması, bir süre sonra verimliliğin düşmesine ve eskisi gibi şarj etmemesine neden olacaktır. en çok yaptığınız hatalardan biri ve telefonlarınızı şarj ettikten sonra da şarj aletini prizde unutuyorsunuz. Eğer daha uzun ömürlü bir kullanım hedefliyorsanız bu detayı göz önünde bulundurmak gerekiyor.

sarj-aletleri-neden-bozulur

Şarj işlemi tamamlandıktan hemen sonra sizler de şarj aletini prizden çıkartabilir ve uzun ömürlü bir kullanım için ilk adımı atabilirsiniz. En çok yaptığımız hatalardan biri olduğu için bu başlığı öne taşımak istedik. Dikkatli kullanım ile birlikte yan sanayi ürünlere herhangi bir şekilde ihtiyacınız kalmayacaktır.

Nemli Ortam

Daha önce bu tür bir şey duymamış olabilirsiniz fakat böyle bir gerçek var. Şarj aletinin ya da cep telefonlarınızın aşırı nemli ortamda tutulması ne yazık ki her iki cihaza da büyük ölçüde zarar verecektir. Oksitlenme ise en büyük problemlerden biri ve bunu yaşayan kullanıcıların sayısı da bir hayli fazla.

Cep telefonu kullanımının yanı sıra şarj aleti kullanımına da ekstra dikkat etmek ve gerekli hassasiyeti göstermek gerekiyor. Oksitlenme ile başlayan sorunlar bir süre sonra şarj aletinizin verimliliğini düşürecek ve kullanımı iptal edecektir.

Aşırı Sıcak ya da Soğuk Hava

Gün içerisinde bu tür ortamlarda mutlaka yer alıyorsunuz ancak olabildiğince cep telefonlarınızı cebinizde tutmaya özen gösterin. Aşırı soğuk ya da sıcak ortamlarda uzun süre kalan cep telefonları ya da şarj aletleri bir süre sonra farklı sorunlar meydana getirebiliyor. Az önce de bahsettiğimiz gibi oksitlenme bunlardan biri ve emin olun uzun vadede performans düşüşüne de neden olacaktır.

Bu tür hususlara dikkat ettiğiniz takdirde sizler de hem cep telefonlarınızın hem de şarj aletlerinizin kullanım ömrünü belli süre uzatacak ve daha yüksek verim elde edeceksiniz.

Kablo Sorunları

En büyük sorunlardan bir tanesi de kesinlikle budur. Kablonun bağlantı kısmının yırtılması ya da fiziksel olarak hasar görmesi de şarj sorununu ortaya çıkartıyor. Bu tür durumlarda şarj aletinizden yüksek performans bekleyemezsiniz. Bu kısmı bükmemeye ve eğer mümkünsü düz bir şekilde kullanmaya gayret edin. Bir süre sonra bu bağlantı noktası fiziksel olarak yıpranıyor ve şarj aleti de kullanılamaz hale geliyor. Dikkat etmeniz gereken hususlar şimdilik bunlar. Göstereceğiniz hassasiyet elbette önemli ve bu sayede kullanım süresini de bir şekilde uzatmış olacaksınız. Merak etmeyin sizler dikkatli davrandığınız takdirde ekstram bir sorun karşınıza çıkmayacak ve can sıkıcı problemler ile muhatap olmayacaksınız. Yeni bir şarj aleti almak orunda kaldığınızda ise mutlaka orijinal ürün tercih ediniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here