Ana Sayfa Mobil Huawei P30 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Huawei P30 Lite Ekran Görüntüsü Alma

414
0

Huawei markasının piyasaya sürdüğü ve kısa süre içerisinde milyonlarca insana ulaştırdığı P30 modeli, uygun fiyatı ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Bu model ile ilgili merak ettiğiniz birtakım soruları yanıtlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da Huawei P30 Lite ekran görüntüsü alma işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Son dönemin en başarılı markalarından biri olduğunu düşündüğümüz bu isim, uygun fiyatları ile de cep telefonu kullanıcılarına hitap etmektedir. Kamera kalitesi ve güçlü işlemci desteği ile birlikte kusursuz bir kullanımın yanı sıra hızlı ve cazip bir teknolojiyi de bizimle buluşturuyor. Özellikle fotoğraf konusunda meraklı olan kullanıcıların bu modele bir adım daha yakın durmalarını tavsiye ediyoruz.

Ana konumuza dönecek olursak eğer, ekran görüntüsü almak için iki farklı yöntemin olduğunu söyleyebiliriz. Az sonra bu yöntemleri paylaşacağız ve sizler de eksiksiz bir şekilde uyguladığınızda anlık görüntüler kaydedebileceksiniz.

Huawei P30 Lite Ekran Görüntüsü Alma

– Ses kısma tulu ile birlikte güç tuşuna aynı anda bastığınızda 2 saniye kadar sonra ekran görüntüsü alınmış olacaktır. En bilinen ve hatta klasik yöntemlerden bir tanesidir ve birçok telefon modeli için de bu adımın geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Aldığınız ekran görüntüleri direkt olarak galeriye kaydediliyor ve üzerinde gerekli düzenlemeleri de sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bu yöntemi kullanmayı tercih etmiyorsanız eğer 3 parmak yöntemini de tavsiye edebiliriz.

– Ana ekran üzerinden aşağı doğru kaydırarak hareket ettirme olarak da tanımlanan bu yöntemde 3 parmağınızı kullanıyorsunuz. Ayarlar-akıllı yardım ve hareketle kontrol adımlarından sizler de bu yöntemi aktif hale getirebilir ve kusuruz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bahsettiğimiz yöntemlerin tamamı, zaman kaybı yaşatmayacak ve kolay uygulanabilir yöntemlerdir. Sizler de her iki yöntemi kullanabilir ve dilediğiniz an aktif hale getirebilirsiniz. Anlık görüntüler sayesinde notlarınızı görsel olarak kaydetme şansı da elde ediyorsunuz ve akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir kısmı bu hizmeti almaktan fazlasıyla memnun görünüyorlar. Şimdi dilerseniz ekran görüntüsünün ne işe yaradığını ve neden alındığını da hep birlikte incelemeye çalışalım.

Ekran Görüntüsü Hangi Durumlarda İşe Yarıyor?

Akıllı telefon kullanıcı iseniz ve görsel hafızanız iyi değilse, sizler de notlarınızı görsel olarak kaydedebilir ve arşivlerinize dahil edebilirsiniz. Bu sayede hatırlamak istediğinizde ya da arkadaşlarınız ile paylaşmak istediğinizde elinizde çok daha geçerli bir belge ya da veri olacaktır. Saniyeler içerisinde ekran görüntüsü alabiliyor ve kayıt işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ekran görüntüsü almamızın bir diğer nedeni ise sosyal medyada ya da atılan mesajlarda hoşumuza giden bir detayın arkadaşlarımız ile paylaşılması durumudur. Bildiğiniz gibi görsellerin tüketimi çok daha kolay oluyor ve paylaşımı da bir o kadar kolay. Sizler de hoşunuza giden ya da dikkatinizi çeken herhangi bir detayı ekran görüntüsü alarak paylaşabilirsiniz.

Düzenleme yapma konusunda akıllı telefonlarınız birçok farklı seçenek sunuyor. Galeri üzerinden doğrudan düzenleme yapabileceğiniz gibi dilerseniz farklı uygulamaları kullanarak da düzenleme işlemini daha verimli ve daha profesyonel bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Aldığınız ekran görüntülerini direkt paylaşıma açık hale de getirebilirsiniz ve düzenleme yapmadan sosyal medya hesaplarınıza aktarabilirsiniz.

Huawei P30 Lite ekran görüntüsü alındıktan hemen sonra ilgili görüntünün alt kısmında paylaşım butonları yer alıyor. Mail atabileceğiniz gibi drive ile paylaşabilir ya da whatsapp seçeneğini işaretleyerek arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Bu eylemin paylaşımı çok daha kolay hale getirdiğini de belirtmek gerekiyor ve dilediğiniz an sizler de ilgili görüntüyü daha kalabalık insan gruplarına aktarabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz