Ana Sayfa Mobil IPhone Şarj Olmuyor?

IPhone Şarj Olmuyor?

968
0

Teknoloji dünyasının en popüler isimlerinden bir tanesi olan Apple, ıphone teknolojisi ile akıllara zarar çalışmalara ve ürünlere imza atmaya devam ediyor. Milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran ıphone, an itibarıyla telefon dünyasında da bir adım önde yer alıyor. Yaşadığınız IPhone Şarj Olmuyor gibi her türlü sorunda hızlı ve profesyonel destek veren Apple firması, kurumsallığı iliklerinize kadar hissetmenize yardımcı oluyor.

IPhone Şarj Olmuyor Sorunu Çözümü

Ufak tefek sorunları ise firmaya ihtiyaç duymadan çözümleyebilirsiniz ve iphone şarj olmuyor tarzı sorunlar için de yapmanız gereken şeyler oldukça basit. Şimdi dilerseniz bu sorunun nasıl çözümleneceğini ve neler yapabileceğinizi görelim…

  • Iphone marka telefonlarınızı yalnızca orijinal şarj aletleri ile şarj etmenizi tavsiye ediyoruz. Kullandığınız ürün orijinal değilse ya da yan sanayi ürün ise öncelikli olarak şarj aleti kaynaklı sorun olup olmadığını tespit etmeniz gerekiyor. bu testi gerçekleştirdikten sonra aşağıda belirtilecek olan adımları uygulayabilirsiniz. Birçok kullanıcı yan sanayi ürün nedeniyle telefonunun şarj olmadığını söylüyor ancak orijinal adaptör kullandığınızda bu sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşacaktır.

  • Sorun şarj cihazı kaynaklı değilse eğer cihazınızı resetlemeniz gerekebilir. Bunun için yapmanız gereken şey ise güç düğmesi ile birlikte home tuşuna aynı anda 10 saniye süre ile basılı tutmak olacaktır. Resetleme işlemi sonrası sorun çözülmediği takdirde diğer yöntemlere başvurabilirsiniz.
  • Sorun devam ediyorsa şarj girişinin olduğu noktayı incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bu bölge çok kolay bir şekilde kirlenebiliyor ve bu kirlilik durumu da akışı engelliyor. İnce bir cisim ile temizlik yapabilir ve sonrasında telefonlarınızı şarj etmeyi tekrar deneyebilirsiniz.
  • Tüm bu adımlara rağmen iphone şarj olmuyor sorunu devam ediyorsa Ayarlar > genel > sıfırla adımlarını takip ederek “Tüm içerikleri ve ayarları sil” butonunu kullanmanız gerekecektir. Bu işlemi yapmadan önce verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ediyoruz çünkü işlem sonunda tüm verileriniz silinecek ve kaybolacaktır.

Yukarıda bahsi geçen adımlar ile IPhone Şarj sorunu çözmek için yeterli olmadıysa eğer artık sizlerin yapabileceği bir şey kalmamış demektir. Bu durumda en yakın servise başvurmanız gerekiyor ve yetili servislerden yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz