Ana Sayfa Mobil Telefon Numarasından Adres Bulma

Telefon Numarasından Adres Bulma

453
0

Imei numarası sorgusu ve gps takibi ile birlikte bu işlemin gerçekleştiğinden bahsediliyor ve birçok kaynağa göz attığınızda bu tür bilgilerin yer aldığını sizler de görebileceksiniz. Telefon numarasından adres bulma başlığı altında böyle bir şeyin mümkün olup olmadığını anlatmaya çalışacağız. Ne yazık ki kaynakların büyük bir kısmı hatalı bilgi veriyor ve yönlendirme konusunda da eksik kalıyorlar.

Telefon numarasından adres bulma eylemi gibi bir şansınız maalesef yok: Özel hayatın ihlali anlamına gelen bu olay, tasvip ettiğimiz bir şey değildir ancak illegal bir durum söz konusu olduğunda ve şahsın telefon numarasına sahip iseniz bunun için başvurabileceğiniz kurum ve kuruluşlar elbette olacaktır. Dilerseniz bu detayı da hep birlikte inceleyelim.

Gps Takibi:

Birçok kaynakta yer alan ve önerilen gps uygulamaları ile birlikte adres tespit etmek emin olun mümkün değil ve hatta imkansız. Telefon numarasından adres bulma işlemi için sizi farklı adreslere yönlendiren ve uygulama tavsiyesinde bulunan kaynaklara itibar etmemenizi öneriyoruz.

Bu tür bir şey asla gerçekleşmeyecektir ve kötü niyetli yazılımları telefonlarınıza yüklemeniz için yalan söylemeye devam ediyorlar. Peki ama adres tespit etme işlemi için nereye başvurmalıyız? Az önce de bahsettiğimiz gibi eğer illegal bir durum söz konusu ise Emniyet Genel Müdürlüğü bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Çalıntı ya da Rahatsız Edilme Durumu

Adres bulma işlemi genellikle bu tür konularda imdadımıza yetişiyor ve gerekli bilgileri emniyet personeli ile paylaştığınız takdirde özel bir dosya açarak dava ile ilgileniyor ve ilgili şahsın adresini tespit ediyorlar. Bunun dışında sizin bu tür bir takip işlemine başlamanız zaten yasal olarak izin verilecek bir şey değildir ve bunun yanı sıra bu takibi yapabileceğiniz bir sistem geliştirilmemiştir.

Telefon numarasından adres bulma işlemi yalnızca görevli personel tarafından gerçekleştirilebilir ve bunun dışında herhangi bir gps programı ya da benzeri uygulamadan fayda sağlamanız da söz konusu olmayacaktır.

Gps Programları ve Kötü Niyetli Yazılımlar

Dijital dünya ne yazık ki hatalı bilgiler ile dolu ve yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi kaynak öneren sitelerin büyük bir kısmı kötü niyetli yazılımları cihazlarınıza yüklemenize neden oluyor. Bu yükleme ile birlikte kişisel bilgilerinize erişim sağlıyor ve bu bilgileri de para karşılığı birtakım yerlere satıyorlar.

Kesinlikle itibar etmeyiniz ve bir kez daha bu tür bir şeyin söz konusu olmadığını hatırlatmak isteriz. Bu tür bir teknoloji mevcut olsa bile tek başınıza kullanmanız ve bunu dilediğiniz gibi kullanıyor olmanız büyük bir suçtur. Gizlilik ihlali ile birlikte tarafınıza dava açıldığı takdirde başınıza büyük bir bela alacaksınız ve bundan kurtulmanız da pek mümkün olmayacaktır. Her numarasını bildiğimiz insanı takip edebiliyor olsaydık evlerimizde rahat oturamazdık.

Adres Tespiti için Ne Yapmak Gerekiyor?

Az önce de ifade ettiğimiz gibi Emniyet Genel Müdürlüğü ile görüşebilir ve elinizdeki bilgileri aktarabilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda gerekli işlem yapılacak ve haklı bulunduğunuz takdirde kişinin adresi tespit edilerek karakola alınacaktır. Bu tür bir durum söz konusu değilse eğer keyfi olarak adres tespit etme işlemi yapılamaz ve yaptırılamaz.

Herkesin özel bir alanı vardır ve bu alana izinsiz müdahale etmek istediğinizde başınız belaya girecektir. Farklı kaynaklarda yer alan tavsiyeleri göz önünde bulundurmayın ve hatta bu tür sitelerden bilgi almak yerine sizler de gerçek kaynaklara göz atarak kendinizi güvende tutun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz