Ana sayfa Mobil Whatsapp’ta Kaliteyi Bozmadan Fotoğraf ve Video gönderme

Whatsapp’ta Kaliteyi Bozmadan Fotoğraf ve Video gönderme

19
0
whatsappta-kaliteyi-bozmadan-fotograf-ve-video-gonderme

Whatsapp aracılığı ile göndereceğiniz fotoğraflarda görüntü kalitesinin yani çözünürlüğün düştüğünü sizler de fark etmişsinizdir. Bunu engellemenin bir yolu elbette var ve hatta birçok farklı seçenekten söz edeceğiz. Whatsapp’ta kalitesi bozulmadan görüntü gönderme başlığına göz atmanız yeterli olacaktır ve bu yöntemlere sizler de daha detaylı bir şekilde erişim sağlama şansı elde edeceksiniz.

Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki Whatsapp, yalnızca sohbet etmek için değil, aynı zamanda dosya alış verişini çok daha hızlı çok daha kolay ve aynı zamanda çok daha güvenilir hale getirmek adına tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir.

WhatsApp durum fotoğraf kalitesi düşüyor!

İnternet bağlantınız olduğu takdirde sizler de herhangi bir dosyayı saniyeler içerisinde karşı tarafa aktarabilir ve dosya alış verişini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Peki ama görüntü kalitesi konusunda neler yapmak gerekiyor ya da iyileştirmeler mümkün mü? Gelin hep birlikte bu soruya detaylı bir şekilde yanıt verelim.

  • Fotoğraf göndermek istediğiniz kişiyi seçtikten sonra ataç simgesine tıklamanız gerekiyor.
  • Burada belge yazanı seçin ve hemen ardından ilgili fotoğrafı bulup gönderin.
  • Bu şekilde gönderim yaptığınız takdirde fotoğraf kalitesinde çok fazla bozulma olmayacak ve hatta bire bir benzer aktarımda bulunacaksınız.
  • Bunun dışında doğrudan galeriden tercih yapmak ne yazık ki kaliteyi düşürüyor ve görsel olarak da rahatsız edici bir durum söz konusu hale geliyor.

Mail:

Whatsapp aracılığı ile fotoğraf gönderdiğinizde kalitenin çok fazla düştüğünü düşünüyorsanız ve görüntü kalitesi sizler için büyük bir önem arz ediyorsa mail yolu ile gönderim yapmayı tercih edebilirsiniz. Fotoğraflarınızı mail ile gönderdiğinizde kalite korunuyor ve piksel ya da çözünürlük konusunda herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz.

Profesyonel fotoğrafçıların fotoğraf gönderiminde mail hesaplarını kullandıklarını net bir şekilde görebiliyoruz ve zaten olması gereken de budur. Peki ama whatsapp neden kaliteyi bozuyor ya da çözünürlük neden belirgin bir şekilde düşüyor? Dilerseniz merak edilen bu soruya da yine detaylı bir şekilde yanıt verelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Çözünürlük Neden Düşüyor?

  • Bu durum whatsapp tarafından kasıtlı olarak yapılıyor ve bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de boyutu düşürmek ve depolama alanında yer açmaktır. Aslında olumlu bir durum ve bu sayede galerinize daha fazla fotoğraf ya da video dahil edebiliyorsunuz. Bu arada yalnızca fotoğraflar konusunda değil, vidyolar konusunda da aynı durum geçerlidir ve vidyo kalitesi de ilk çekime göre daha kötü ve çözünürlük daha düşük olacaktır.
  • Bir diğer neden ise daha hızlı gönderim sağlamak amaçlıdır. Dosya boyutu büyük olduğu takdirde dakikalarca ve hatta saatlerce bekleyebilirsiniz ancak boyut küçültüldüğü takdirde fotoğraflarınız ve aynı şekilde vidyolarınız daha hızlı sürede gönderiliyor.

Whatsapp aracılığı ile gönderim yaparken tüm bu detayları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Yazımızda yer alan ilk başlıkta nasıl ve ne şekilde gönderim yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde aktardık ve soru işaretlerini de ortadan kaldırdığımızı düşünüyoruz.

Eğer bu da işe yaramazsa mail yolunu tercih edebilirsiniz ve drive desteği de alabilirsiniz. Ve yine profesyonel fotoğrafçıların büyük bir kısmının da bu yöntemi tercih ettiklerini bir kez daha hatırlatmak gerekiyor. Çözünürlük elbette önemli bir husus ve görüntü kalitesinin daha yüksek olması demek daha dikkat çekici ve hoş fotoğraflar ortaya koymak anlamına geliyor. Belge şeklinde gönderimde çözünürlüğü korumak bir şekilde mümkün olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here