Ana Sayfa instagram Instagram’da Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Etiketleme Nasıl Yapılır?

508
0

Sosyal mecraların en popüler olanı Instagram, sanal alemde daha sosyal bir karaktere dönüşmeniz için en ideal adres diyebiliriz. Bu yazımızda Instagram’da etiketleme nasıl yapılır? Sorusuna yanıt arayacağız.

Beğendiğiniz bir gönderiyi arkadaşınızın da görmesini istiyorsanız onu etiketleyerek bildirim almasını sağlayabilirsiniz. Ya da bir fotoğrafta birlikte yer alıyor ve onu da dahil etmek istiyorsanız yine etiket çalışması ile birlikte paylaşımınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Herhangi birinden bahsediyorsanız ya da bir kişiden alıntı yapmak istiyorsanız da yine etiketleme eylemine ihtiyacınız olacaktır.

Eğlenceli sayfalar ya da çekiliş sayfaları için de bu eyleme ihtiyacınız var. Biliyorsunuz ki son dönemde instagram sayfaları üzerinden yapılan çekilişlerin sayısı bir hayli arttı. Sayfayı beğenip arkadaşlarınızı etiketleyerek sizler de sayısız ödül kazanabiliyorsunuz. Bunun için etiketleme işlemini de sorunsuz bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Etiketleme eylemi Instagram uygulamasının en keyifli detaylarından bir tanesi diyebiliriz. İlginizi çeken herhangi bir gönderiye arkadaşınız ile birlikte gülmek isterseniz eğer onu da dahil edebilir ve keyifli bir yorumlaşma furyasına imza atabilirsiniz.

Instagram’da Etiketleme Nasıl Yapılır?

Az önce de belirttiğimiz gibi çekiliş sayfaları da etiket ihtiyacı doğuruyor ve bu sayede bu sayfaların daha fazla takipçiye hitap etme şansı elde ettiklerini de görebiliyoruz. Etiketleme eylemi bir nevi kişiyi haberdar etme durumudur ve instagram üzerinden bunu sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Pekli ama nasıl? Eminiz ki birçoklarınız bunu nasıl yapacağını biliyor ve yediden yetmişe herkes bu eylemi gerçekleştiriyor ancak olur da bu uygulamayı yeni indirirseniz ve henüz fikir sahibi değilseniz bu yazımız sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Dilerseniz etiketleme işlemine ve ilgili sürece hep birlikte göz atalım.

  • Instagram hesaplarınıza giriş yapın ve fotoğraf paylaşmak istiyorsanız galerinizden ya da telefonlarınızdaki herhangi bir depolama noktasından ilgili içeriği seçerek ileri butonuna basın.
  • Açıklama kısmı aktif hale geldiği anda “@” işaretini ekleyip hiçbir boşluk bırakmadan etiketlemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın. Zaten birkaç harf yazdıktan sonra karşınıza öneriler çıkacaktır ve seçimlerinizi bu öneriler doğrultusunda da sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.
  • Devamında paylaş butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi açıklama kısmında yapabileceğiniz gibi dilerseniz yorum kısmında da sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Bahsettiğimiz adımı her yerde uygulayabilirsiniz ve hikayelerinize etiketlemek istiyorsanız yine aynı adımı takip edeceksiniz.

Etiketleme işlemi oldukça keyifli ve bu sayede arkadaşınızın ya da herhangi bir sayfanın reklamını da yapabiliyorsunuz. Takipçileriniz ilgili kişiyi ya da sayfayı merak ederek etikete tıklıyor ve ziyaretlerini gerçekleştiriyorlar. Sayfa sahibi iseniz bu eyleme çok daha fazla ihtiyacınız olacaktır ve bahsettiğimiz şekilde ilerleyerek sizler de çok sayıda insanı ya da sayfayı kolayca etiketleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz