Ana Sayfa instagram Instagram’da Biri Paylaşım Yaptığında Bildirim Alma

Instagram’da Biri Paylaşım Yaptığında Bildirim Alma

1601
2

Milyonlarca insanı misafir etmeyi başaran kusursuz bir uygulama: Instagram… Bu yazımızda Instagram’da biri paylaşım yaptığında bildirim alma konusunu işleyeceğiz ve yakın takibe alacağınız kişilerden an be an haberdar olmak bu sayede mümkün hale gelecektir.

Fotoğraflarımızı ve vidyolarımızı anlık olarak paylaşabileceğimiz uygulamalardan bir tanesi olan ve her geçen gün daha kusursuz bir seviyeye ulaşan instagram, hikaye özelliği ile de etkileşimi daha güçlü hale getirmiş durumda. anlık paylaşımlar ile birlikte sizler de arkadaşlarınıza içerikler sunabiliyor ve etkileşim sağlayabiliyorsunuz. İnsanlar bu tür mecralarda daha sosyal ve daha aktif olmayı tercih ediyorlar ve hatta son dönemde her şeyimizi bu tür platformlara aktarmış durumdayız.

Instagram’da Biri Paylaşım Yaptığında Bildirim Alma

Dönemin en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan instagram, yalnızca bireysel kullanım değil, ticari kullanım konusunda da hizmet veriyor ve birçok markayı en iyi şekilde misafir ettiğini görebiliyoruz. Markaların yanı sıra çok sayıda sayfa ve fenomen hesaplar da yine bu platformlarda yerini almış durumda. Peki hayranı olduğumuz kimseleri nasıl daha yakından takip edebiliriz? Ya da her paylaştığını anında görmek ve ilk beğenen biz olmak istiyorsak neler yapmalıyız? Gelin hep birlikte bu soruya yanıt arayalım…

  • Bildirim almak istediniz ya da haberdar olmak istediğiniz kişinin profil sayfasına giriş yapın.
  • Ekranın sağ üst köşesine baktığınızda üç nokta simgesini göreceksiniz ve bu simgeye bir kez tıklatın.
  • Karşınıza bir menü çıkacak ve bu menü üzerinden gönderi bildirimlerini aç seçeneğini işaretleyin. Bunu yapmamızın nedeni ise ilgili kişi herhangi bir şey paylaştığı takdirde size saniyeler içerisinde bildirim gönderilmesini sağlamaktır. Kişi ne paylaşırsa paylaşsın öncelikli olarak size haber veriliyor ve bu sayede ilgili sayfaya giriş yaparak ilk beğenen ya da yorum yapan sizler olabiliyorsunuz.
  • Aynı menü üzerinden bir başka işlem daha yapabiliyoruz ve eğer takip ettiğiniz ya da hayranı olduğunuz kişinin hikayelerini de an be an takip etmek isterseniz “Hikaye bildirimlerini aç” seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Bu seçeneği aktif hale getirdiğiniz takdirde kişi hikaye paylaştığı takdirde yine sizlere anlık bildirim gönderilecektir.
  • Tüm bunları yaptınız fakat bir süre sonra sıkıldığınızı fark ettiniz… Yine aynı menü üzerinden işlem yapabiliyorsunuz ve ilgili seçenekleri deaktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Instagram bildirim almak ve bildirimleri kapatmak için aynı pencereyi kullanacaksınız. Bu özelliği kullanan birçok kişi var ve bu sayede yapılan paylaşımlardan çok daha hızlı bir şekilde haberdar olabiliyorlar. Bazı durumlarda timeline yoğun olabiliyor ve paylaşımlardan haberdar olamıyorsunuz ancak bildirimleri açarak sizler de bu sorunu ortadan kaldırabilir ve anlık olarak bildirim alabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz