Ana Sayfa instagram Instagram Mail Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Mail Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

721
0

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olarak hayatlarımıza giren ve kısa süre içerisinde hayatlarımızı ele geçiren Instagram, en çok indirilen uygulamalardan biri haline geldi. Bu yazımızda ise Instagram mail değiştirme konusunu ele alacağız ve uygulama ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki üyelik esnasında bir mail adresi girmeniz gerekiyor ve bildirimleri de bu adrese alıyorsunuz. Peki ama bu adresi unuttuğumuzda neler yapabiliriz? Ya da şifremizi unuttuğumuzda değişiklik için de bu mail adresine ihtiyacımız oluyor ancak hatırlayamadığımız anlarda sıkıntı yaşayabiliyoruz.

Instagram Mail Adresi Değiştirme

Şimdi dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden unuttuğumuz mail adresimizi nasıl değiştirebileceğimize hep birlikte göz atalım. Bahsi geçen adımları takip ederek sizler de süreci sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

  • Instagram mail adres değişikliği yapabilmek için hesaplarınıza giriş yapabiliyor olmanız şarttır. Telefonlarımızda ve bilgisayarımızda kayıtlı işlem durumu söz konusu ise zaten tek bir tık ile bunu sağlayabiliyoruz. Yapmamız gereken ilk şey instagram sayfasını açıp profilim sekmesine geçiş yapmak olacaktır. Az önce de belirttiğimiz gibi işlemi hesaplarımız aracılığı ile yapacağız, aksi takdirde alternatif bir çözüm önerisi karşımıza çıkmıyor.
  • İkinci adımda ise profili düzenle butonuna tıklamamız gerekiyor.
  • Karşımıza bir ekran çıkacak ve bu ekran üzerinden E-posta ve telefon bölümünü güncelleme yoluna gidiyoruz. İlgili değişikliği yaptıktan sonra onayla dememiz yeterli olacaktır.
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra güncellediğiniz mail adresine bir onay mail’i gelecek ve bu mail’i açarak ilgili bağlantıya tıklamanız gerekiyor. Bağlantıya tıkladığınız takdirde işlem süreci tamamlanmış olacak ve artık yeni mail adresinize bildirim alabileceksiniz.
  • Bu adımları izleyerek mail adresi değişikliğinin yanı sıra ilgili telefon numarasını da değiştirebiliyorsunuz. Bu tür değişiklikler genellikle hesap çalınma durumunda ya da hesabın risk altında olduğu durumlarda gerekli olabiliyor. Bahsi geçen adımları takip ettiğiniz takdirde sonuç elde edemiyorsanız ya da yazımızın başında belirttiğimiz gibi hesaplarınıza herhangi bir şekilde giriş yapamıyorsanız ınstagram ile iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır.

Instagram Yetkililerine Mail Atmayı Deneyebilirsiniz

Hesaplarınıza herhangi bir şekilde giriş yapamıyorsanız bu hesabın size ait olduğunu kanıtlayan görseller ve kişisel bilgiler ile birlikte yetkili kimselere mail atabilir ve değişiklik için süreci başlatabilirsiniz. Instagram bu konuda sizlere yardımcı olacaktır ve süreç gerçekten hızlı işliyor. 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde sonuç elde edeceksiniz ancak bu sonucun olumsuz olma ihtimalini de hesaba katmak gerekiyor.

Instagram mail adresiniz, telefon numaranız ve şifreleriniz gibi önemli bilgileri depolamak ve saklı tutmak her zaman için lehinize olacaktır. Unutmanız durumunda erişim sağlamak ya da değişiklik yapmak ne yazık ki zor olabiliyor ve sıkıntılı bir süreç söz konusu hale geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz