Ana sayfa instagram Dondurulan Instagram Hesabını Açma

Dondurulan Instagram Hesabını Açma

209
0

Sosyal medya kullanıcıları bazı dönemlerde bu platformlardan uzak kalmak ve biraz ara vermek istiyorlar. Bu aranın kısa sürdüğü dönemlerde ise dondurulan instagram hesabını açma aramaları çok daha sık yapılıyor. Eğer sizler de pişman olup geri dönmek istiyorsanız, bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bunun öncesinde dilerseniz biraz sosyal medya konuşalım ve hayatlarımızda nasıl bir yere sahip olduğuna da hep birlikte bakalım.

Instagram, aktif yayın hayatına başladığı günden bu yana milyonlarca insanın odak noktası olmayı başardı ve hali hazırda bu başarıyı sürdürdüklerini de görebiliyoruz. Görsellerin yoğun olarak yer aldığı bu mecrada bizler de paylaşım yapabiliyor ve hatta ticari hesaplar üzerinden satış da yapabiliyoruz.

Çok fazla vaktinizi alıyor olabilir ya da instagram, eskisi kadar taleplerinizi karşılamıyor da olabilir. Biraz ara verebilir ve uzak kalabilirsiniz. Peki ya geri dönmek istediğinizde? Hesaplarınızı dondurduğunuzda tekrar giriş yapabileceğinizi belirtmek isteriz ancak bunun üzerinden en az 2 günlük sürenin geçmesi gerekiyor. Sahip olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile birlikte var olan yani dondurulan hesaplarınıza yeniden giriş yapmanız için herhangi ekstra bir uygulamaya ya da adıma ihtiyacınız yoktur.

Hesap Dondurma Nedir?

Hesap silme ile çok fazla karıştırılıyor ancak her iki eylemin de birbirinden bağımsız olduğunu hatırlatmak isteriz. Hesaplarınızı dondurduğunuz takdirde dilediğiniz zaman geri dönebiliyor ve giriş yapabiliyorsunuz. Hesaplarınızı kalıcı olarak sildiğinizde ise geri dönüş yapmanız mümkün değildir.

Dondurma eylemini tavsiye ediyoruz çünkü kontrol tamamen sizlerin elinde ve kullanıcı adı şifre bilgilerinizi unutmadığınız takdirde sizler de yeniden giriş yaparak yerinizi alabilirsiniz.

Hesabımı Dondurduğumda Takipçi Kaybeder miyim?

Takipçileriniz ya da takip ettikleriniz herhangi bir şekilde silinmiyor. Aynı şekilde paylaştığınız gönderiler de yine instagram hesaplarınızda sizleri bekliyor olacaktır. Kalıcı olarak hesap silme işleminde ise tam tersi bir durum söz konusu ve tüm verileriniz saniyeler içerisinde silinecektir.

Şimdi dilerseniz kullanıcı adı ve şifrenin unutulmazı durumunda dondurulan hesaba nasıl erişim sağlayacağınıza da hep birlikte göz atalım.

Instagram Bilgilerimi Unuttum

Hesaplarınızı dondurdunuz ve bir süre sonra geri dönmeye karar verdiniz… Yapmanız gereken şey, kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile birlikte hesaplarınıza giriş yapmak olacaktır ancak bu bilgileri unuttuğunuz takdirde zahmetli bir süreç sizleri bekliyor olacaktır. https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr linkine yardımıyla sizler de yeni bir şifre belirleyebilirsiniz ve doğrulama ekranından da başarılı bir şekilde geçmeniz gerekiyor.

Genellikle bir fotoğraf ya da kod ile birlikte doğrulama yapmanız istenecektir ve bunun en önemli nedeni de güvenlik kontrolüdür. Hesap size mi ait yoksa bir başkası tarafından ele mi geçirildi? Instagram yetkilileri öncelikli olarak bu sorunun cevabını almayı tercih ediyor ve uygun gördükleri takdirde yeniden instagram’a kabul ediliyorsunuz.

Hesap Dondurma ve Kalıcı Olarak Silme Nedir?

Hesaplarınızı dondurduğunuz takdirde paylaşımlarınızı kaybetmiyorsunuz. Kısa bir süreliğine ara vermiş oluyorsunuz ve yeniden giriş yapmak istediğinizde uygulama sizleri büyük bir coşku ile karşılıyor.

Kalıcı olarak hesap silme işleminde ise durum çok farklı ve aynı kullanıcı adı ile geri dönüş yapmanız da imkansızdır. Hesaplarınızı silmek istiyorsanız eğer bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyoruz çünkü paylaşımlarınız ile birlikte hem takip ettikleriniz hem de takipçileriniz silinecektir. Dondurma işlemi her zaman için daha avantajlıdır ve en azından kontrolün sizlerde olduğunu da hatırlatmak isteriz.  Bu sayede bir süre ara verdikten sonra dondurulan instagram hesabını geri açma şansına da sahip olabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here