Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Video Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram Video Kaydetme Nasıl Yapılır?

194
0
instagram-video-kaydetme

Instagram video kaydetme işlemi; hem mobil cihazlara hem de bilgisayarlara yapılabilmektedir. Instagram video kaydetmek için uygulama indirilebilmektedir veya web sitesi üzerinden işlem yapılabilmektedir. Instagram’daki herhangi bir videoyu indirebilmek için ilgili videonun URL’sine ihtiyaç duyulmaktadır.

Hem fotoğraf hem de video indirmek için bu yöntemler denenebilmektedir. Uygulama aracılığı ile indirme işlemini yapacak olanlar; cihazları Android ise Google Play, IOS ise App Store üzerinden uygulama indirebilmektedirler. Herhangi bir uygulama veya web sitesi kullanmadan direkt Instagram üzerinden video indirebilmek mümkün değildir. Google Chrome eklentileri içerisinden de Unstagram Video Downloader araması yaparak indirme yapılabilecek olan eklentiye ulaşabilmek mümkündür.

Instagram Video Kaydetme Yöntemleri Nelerdir?

 • Instagram videolarını kaydedebilmek amacı ile uygulama indirilebilmektedir. Örnek vermek gerekir ise; Google Play aracılığı ile ES file manager uygulaması indirilebilmektedir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra dahili hafıza seçilmelidir. Ardından androis-data-com.instagram.android-cache ve video adımları uygulanarak, dm üzerinden gönderilmiş olan videolar görüntülenebilmektedir. Bu videolarının adlandırılabilmesi veya kaydedilebilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca videoları mail adresine göndermek de mümkün olmaktadır.
 • Çevrimiçi olarak Instagram video ve fotoğraflarını web sitesi üzerinden indirebilmek mümkündür. Bunun için herhangi bir uygulama indirilmesi gerekmemektedir.

instagram-video-kaydetme

Instagram’dan Video Kaydetme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram video indirmeyi web sitesi üzerinden yaparken izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Instagram hesabına giriş yapılmalıdır ve Instagram video kaydetme işlemi yapabilmek için indirilmek istenen video bulunmalıdır.
 • Ardından ilgili gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklanmalıdır.
 • Açılan seçenekler içerisinden paylaşım URL’sini kopyala seçeneği seçilmelidir.
 • Ardından Instagram video kaydetme işlemi yapılabilecek herhangi bir web sitesi açılmalıdır.
 • Web sitesinde bulunan ve indirilecek olan videonun URL’sinin yapıştırılacağı alana link yapıştırılmalıdır.
 • İndirme butonuna tıklanmalıdır. Video cihaza otomatik olarak indirilebilmektedir.

Web Sitesi Aracılığı ile Instagram Video Kaydetme Yapılabilir Mi?

Web sitesi ile Instagram video indirme işlemi yapılabilmektedir. Birçok web sitesi, Instagram videolarının indirme işleminin yapılabileceğini web siteleri üzerinden belirtmektedir. Genellikle MP4 formatında indirme işlemi yapılabilmektedir. Hem mobil cihazlar üzerinden hem ve bilgisayarlardan bu web sitelerinde işlem yapılabilmektedir.

Instagram’dan Video Kaydetmek İçin Kullanılabilecek Servisler Nelerdir?

 • SaveInsta: Instagram video ve fotoğraflarının indirilebileceği bir araçtır. MP4 dosyası olarak indirilebilmektedir. Bu işlem için herhangi bir ek ücret talep edilmemektedir.
 • W3Toys: Web sitesi açıldıktan sonra Instagram’dan indirilmek istenen videonun URL’sinin ilgili kısma yapıştırılması ve sonrasında go butonuna tıklanması gerekmektedir. İndirme işlemi tamamlanmaktadır.
 • Downloadgram: Instagram fotoğraflarının ve videolarının ücretsiz bir şekilde indirilebileceği bir platformdur. İndirilecek olan videonun bağlantı URL’si yapıştırıldıktan sonra download butonuna tıklanması gerekmektedir.
 • Insloader: Google Chrome eklentisi de olan bir indirme servisidir. Ücret talep edilmemektedir. Video URL’si yazıldıktan sonra download butonu aracılığı ile indirme işlemi tamamlanmaktadır.
 • Dredown: Instagram’a özel bir video indirme sitesi değildir. YouTube, Facebook, Instagram, Keek, Twitter, Twitch, Vine, Vimeo, Metacafe, Vevo, Tumblr gibi uygulamaların videoları da bu site üzerinden indirilebilmektedir.
 • Pickvideo: Fotoğraf ve video indirilebilen bu web sitesi üzerinden 1.000’den fazla platform için indirme işlemi yapılabilmektedir.
 • Gramsave: Linki yapıştırdıktan sonra indirme işlemi başlatılabilmektedir. Basit ara yüze sahip olduğu için indirme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir.
 • Download Videos From: Birkaç saniye içerisinde Instagram videoları MP4 formatında indirilebilmektedir. Instagram video kaydetme araçlarından biri olan bu web sitesi oldukça kullanışlıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz