Ana Sayfa Mobil Lg Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Lg Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

255
0

Operatör desteği ile ücret ödeyerek alacağınız bir hizmeti, Lg marka telefonlarda ücretsiz olarak alma şansına sahipsiniz. Lg numara engelleme sorusuna yanıt vermek adına buradayız ancak dilerseniz daha öncesinde engelleme işlemine neden ihtiyaç duyduğumuzu konuşalım.

Bunun birçok farklı nedeni olabilir ve bu nedenlerden bir tanesi de sürekli olarak rahatsız ediliyor olmaktır. Ulaşmasını istemediğiniz kimselerin sık sık sizi arıyor ve rahatsız ediyor olması elbette hoş bir durum değil ancak bu durumla karşılaştığımız zamanlar elbette oluyor.

Numara engelleme hizmeti alarak sizler de bu sorunu ortadan kaldırabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz. Numarasını engellediğiniz kişi artık hiçbir şekilde size ulaşamayacak ve daha da önemlisi rahatsız edemeyecektir. Şimdi dilerseniz bu işlemin nasıl yapılacağını hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Lg Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

  • Ayarlar menüsüne giriş yapın ve bu menü üzerinden ağlar sekmesinde yer alan çağrı ayarları butonuna tıklayın.
  • Gelişmiş ayarlar menüsüne geçiş yaptıktan sonra ise daha fazla seçeneğini işaretleyin ve çağrı engelleme butonuna ulaşın.
  • Ekranın sağ üst kısmında artı sembolünü göreceksiniz ve bir kez tıkladığınız takdirde sizler de numara ekleme işlemi yapabileceksiniz. Rehberinizde yer alan bir numarayı dahil edebileceğiniz gibi eğer dilerseniz elle yazarak da farklı bir numara, yani rehberinizde olmayan bir numarayı da ekleyebiliyorsunuz.
  • Bununla birlikte çağrı engelleme menüsünü kullanarak aynı zamanda gizli numaradan gelen çağrıları da sonlandırabiliyorsunuz. Rakam filtresi özelliği ile birlikte eklemeler yapabilir ve numaraları engelleyebilirsiniz.
  • İlgili numaraları bu listeden kaldırabiliyorsunuz ve artık erişim sağlamalarını istiyorsanız yine aynı adımları takip ederek listeye ulaşabilir ve engelini kaldırabilirsiniz. Bunun için hiçbir şekilde ücret ödemeyecek olmak gerçekten mükemmel çünkü operatör destekli engelleme hizmeti almak istediğinizde ne yazık ki belli bir ücret karşılığında hizmet alabiliyorsunuz ve bu da faturalarınıza bir şekilde yansıyor. Lg marka telefon kullanıcı isseniz eğer bu konuda şanslısınız çünkü operatör desteği almanıza gerek kalmıyor ve doğrudan ayarlar bölümünden sizler de ücretsiz olarak engelleme işlemi yapabiliyorsunuz.

Lg Numara Engelleme Neden Yapılır?

Sizi sürekli olarak rahatsız eden birileri varsa ve tüm “Arama” uyarılarınıza rağmen bunu dinlemiyorsa, numarasını engelleyerek sorunu kökten çözebilirsiniz. Ne yazık ki bazı durumlarda bu tür insanlar ile karşı karşıya gelebiliyoruz ve uyarılarımızı göz ardı ederek numaralarımızı tuşlamaya devam ediyorlar. Engelleyerek onlardan kurtulabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz.

Sms ve arama yolu ile sizleri rahatsız eden kurum ve kuruluşlar ile başınız dertte ise ve telefonlarınız artık bu numaraları görmek istemiyorsanız sizler de engelleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Numara filtreleme özelliği ile birlikte bunu saniyeler içerisinde yerine getirebiliyor ve hiçbir ücret ödemeden hizmet alabiliyorsunuz.

Bir diğer detay ise eski sevgililer… Ne yazık ki sık sık rahatsız etmeye bayılıyorlar ve yeni ilişkilerimizi de berbat edebiliyorlar. Bu tür bir sorun ile karşı karşıya olduğunuz durumlarda da engelleme hizmeti alabilir ve kişileri tamamen hayatlarınızdan çıkartabilirsiniz. Bu sayede sizi hiçbir şekilde arayamayacak ve daha da önemlisi rahatsız edemeyecekler.

LG numara engelleme ayrıcalığı ile birlikte kullanıcılarına kusursuz bir ayrıcalık sunan Lg markası, bu özelliği birçok modele entegre etmiş durumda ve sizler de ilgili adımları takip ederek numara engelleme seçeneğini aktif hale getirebiliyorsunuz. Engellediğiniz numaraları dilediğiniz an listeden çıkartabilir ve iletişimi bir kez daha mümkün hale getirebilirsiniz. Özetle, kontrol tamamen sizde olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz