Ana Sayfa Mobil Samsung Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Samsung Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

452
0

Samsung marka telefon kullanıcıları için de güzel bir haberimiz var. Samsung numara engelleme işleminin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız.

Sizleri rahatsız eden kişilerden kurtulmak ve onların yapacağı aramaları engellemek adına bu adımları takip etmeniz yeterlidir. Gayet basit bir yöntem ile sizler de dilediğiniz an kara listenizi oluşturabilirsiniz.

Samsung Numara Engelleme:

1. Arama ekranına giriş yaptıktan hemen sonra engellemek istediğiniz numaranın üzerine gelin ve kısa süreli basılı tutun. Bu işlemden hemen sonra karşınıza yeni bir pencere açılacak ve bu pencere üzerinden reddedilen listesine ekle butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bazı modellerde ise numaranın üzerine dokunun ve ayrıntılar seçeneğine giriş yapın. Sağ üst köşede yer alan üç nokta butonuna dokunarak “Kişiyi Engelle” seçeneğini kullanabilirsiniz.

2. Bu işlem ile birlikte sizler de kara listenizi oluşturmuş oluyorsunuz. İlgili kişi sizleri aradığı takdirde numaranız sürekli olarak meşgul çalacak ve herhangi bir şekilde bildirim almayacaksınız. Kişi arama yapsa bile ekranınıza herhangi bir bildirim ya da çağrı düşmüyor ve kişi de engellendiğini meşgul sesi ile birlikte anlamış olacaktır.

3. Engelleme işlemi için bir diğer yöntemden daha bahsetmek istiyoruz ve dilerseniz bu yöntemi de tercih edebilirsiniz. Ayarlar menüsüne giriş yapın ve cihazım > arama adımlarını takip edin. Sonrasında karşınıza çıkan pencere üzerinden arama reddetme menüsüne geçiş yapmanız gerekiyor.

4. Otomatik reddedilecekler listesi ile devam ediyoruz ve burada oluştur seçeneğine tıklıyoruz. Burada dilerseniz numarayı yazarak bir liste oluşturabiliyorsunuz ya da rehber menüsünü kullanarak numara ekleme işlemi yapabiliyorsunuz. Eşleşme kriterlerini de aynısı olarak ayarlamanız gerekecektir ve tüm bu adımları yerine getirdiğiniz takdirde sizler de süreci tamamlamış olacaksınız.

Engelleme işlemi ile birlikte kişi sizleri arayabiliyor ancak burada önemli detay, arayan kişi sürekli olarak meşgul sesi ile karşı karşıya geliyor. Bir süre sonra engellendiğini o da fark edecek ve vazgeçecektir.

Samsung telefonlarda numara engelleme işlemi için iki farklı yöntem var ve her iki yöntemi de sizinle paylaşmak istedik. Dilediğiniz yöntemi kullanabilir ve sizler de sizi rahatsız edecek kişilerden uzak kalabilirsiniz. Adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz ve her iki yöntem de kısa süre içerisinde sonuç veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz