Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Hesaptan Çıkış Yapamıyorum!

Instagram Hesaptan Çıkış Yapamıyorum!

331
0
instagram-hesaptan-cikis-yapamiyorum

Instagram hesabından çıkamamak, Instagram hesabı açılışı sırasında kullanılan açılış seçeneklerinin iptal edilememesi halinde gerçekleşen bir problemdir. Instagram hesabının başka hesaplar ile paralele şekilde kullanımını sağlayan özelliklerinin açık konumda olması ve özelliklerin iptal edilmememsi hesaptan çıkış sağlanmasını engeller. Instagram hesaptan çıkış sağlamak için ilk olarak bu özelliklerin iptal edilmesi, ardından profil sayfası üzerinden çıkış komutlarının verilmesi gerekir.

Özelliklerin iptali ardından hesaptan çıkış sağlanırken, Instagramın diğer sosyal medya ağları üzerinden açılmış olma ve çoklu hesap üzerinden kullanılıyor olma fonksiyonlarının iptali sağlanır. Hesaptan açılış seçimleri iptalleri ile çıkış sağlanamaması halinde telefon üzerinden silinmesi ve tekrar yüklenmesi gerçekleştirilir. Tekrar yükleme işlemi ile yenisi bir hesap oluşturma sırasından çoklu hesap ile açılış sağlama fonksiyonu seçilmeden hesap oluşturma yoluna gidilmelidir.

Instagram Hesaptan Çıkış Neden Yapılamıyor?

 • Giriş bilgilerini kaydetme seçeneği,
 • Çoklu hesap girişi seçeneği,
 • Giriş bilgilerini hatırlatma seçeneği,

Bu seçeneklerin kullanılması sebepleri ile Instagram hesaplarından çıkış yapma işlemlerinde sorunlar yaşanır. Bu seçenekler Instagram hesabının diğer sosyal medya hesaplarına bağlı olarak açılabilmesine olanak sağlar. Bu seçenekler üzerinden yapılan Instagram açılışları sonucunda ise Instagram silinse dahi, diğer hesaplara giriş yapılması halinde Instagram hesabının tekrar açıldığı gözlemlenir.

instagram-hesaptan-cikis-yapamiyorum

Bu duruma bağlı olarak özellik içeriklerinin devre dışı bırakılması ve ardından Instagram hesaptan çıkış sağlama işlemleri uygulanır. Her özellik farklı yöntem adımları ile devre dışı bırakılır. İptal edilen seçimlerin ardından ayarlar sekmesi üzerinden çıkış komutları verilir.

Instagram Hesaptan Çıkış için Güncelleme

Instagram hesabından çıkmak için güncelleme, giriş bilgilerini kaydetme, çoklu hesap girişi, giriş bilgilerini hatırlatma seçenekleri ile hesap açılışı gerçekleştirilmiş olmasına rağmen Instagram hesabının iptal etme, silme veya hesaptan çıkma adımlarının gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Bu güncelleme kapsamında Instagram açılışı sırasında ayarlanan seçeneklerin iptal edilmesi ve seçeneklerin iptal işlemleri ardından hesaptan çıkış yapılması olanağı elde edilir.

Giriş Bilgilerini Kaydet İptali İle Instagram Hesaptan Çıkış

 • Telefon ekranında yer alan “Instagram” uyguma imgesine dokunulur.
 • Görüntülenen profilsayfası ekranının sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunulur.
 • Açılan yeni ekrandan menüden Ayarlar sekmesi seçilir.
 • İşlem ile görüntülenen alanda yer alan Güvenlik seçeneği üzerine dokunulur.
 • Yeni ekranda yer alan “Giriş Bilgilerini Kaydet”seçeneğine dokunulup, açılan sayfada yer alan sürgü çekilerek özellik pasif hale getirilir.
 • Son olarak, profil sayfasında yer alan “ayarlar” başlığına giriş yapılıp, “çıkış yap” seçeneğine dokunulur.

İşlem adımları sayesinde giriş bilgilerini kaydet seçeneği ile açılan hesabın bu fonksiyonu devre dışı bırakılıp, Instagram hesaptan çıkış sağlanır.

Çoklu Hesap İptali ile Instagram Hesaptan Çıkış

 • Telefon ekranında görüntülenen “Instagram” uyguma imgesine dokunulur.
 • Açılan profil sayfasının sağ üst köşesinde yer alan üç çizgi imgesine dokunulur.
 • Gelen yeni ekran menüsünden ayarlar sekmesi seçilir.
 • Açılan alan içinden “Giriş Bilgileri” seçeneğine dokunulur.
 • Yeni ekranda çoklu hesap başlığı ile görüntülenen sekmenin karşında yer alan onay işaretine dokunulup, “kaldır” seçeneği seçilir.
 • İşlem ardından Instagram profil sayfası alanında yer alan ‘’ ayarlar’’ bölümüne giriş yapılıp, “çıkış yap” başlığına dokunulur.

Bu adımların tamamlanması ile çoklu hesap iptali sağlanıp, Instagram hesaptan çıkış gerçekleştirilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz