Ana sayfa Sosyal Medya Instagram Arama Geçmişini Silmeyi Unutmayın!

Instagram Arama Geçmişini Silmeyi Unutmayın!

408
0

Instagram aracılığı ile yaptığınız tüm aramalar kaydediliyor ve bu yazımızda “Instagram arama geçmişinizi silmeyi unutmayın” başlığı altında silme işlemini nasıl yerine getireceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım ve adımları da hep birlikte takip etmiş olalım.

  • Instagram hesaplarınıza giriş yaptıktan sonra en üstte sağda yer alan (Üç çizgi üst üste) simgeye tıklayın.
  • Bu işlemden sonra alt tarafta ayarlar sekmesini göreceksiniz ve tek bir tık ile bu sekmeye giriş yapabilirsiniz.
  • Hemen ardından gizlilik ve güvenlik bölümüne geçiş yapın ve devamında arama geçmişini sil butonuna tıklayarak onay verebilirsiniz.

Süreç bu kadar basit ve hızlı bir şekilde sizler de silme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Silme işlemi sonrası yeni bir arama yaptığınız takdirde bu arama yani kullanıcı adı da instagram’a kaydedilecek ve geçmişinizde görüntülenecektir. Silme işlemini düzenli olarak yapmanız gerekiyor, aksi takdirde kayıt alınmaya devam edilecek ve eski aramalarınız da karşınıza çıkacaktır.

Arama geçmişi sayesinde uzun zaman önce aradığınız kullanıcı adlarını yani kişileri de tespit edebiliyorsunuz ancak gizlilik gerektiren bir durum söz konusu ise silmenizde fayda vardır.

Yapacağınız her arama, popüler arama değerlendirmesi ile birlikte sıralanıyor ve liste halinde sizlere sunuluyor. Yeni bir arama yapmak istediğinizde öncelikli olarak eski aramalarınız karşınıza çıkacak ve bu da bazı zamanlarda sizleri zor duruma sokacaktır. Haftalık olarak instagram arama geçmişini silmenizi öneriyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here