Ana sayfa internet İnternet Kullanılamıyor Hatası

İnternet Kullanılamıyor Hatası

4910
0

İnternet sitesine girdiğinizde bir anda karşınıza çıkan internet kullanılamıyor hatası, çözümü ile birlikte gelen bir hatadır. Öncelikle öğrenilmesi gereken, bu hatanın ne olduğu ve hangi koşullarda ortaya çıktığıdır. Gelin hep birlikte mobil cihazlarda Wifi de internet kullanılamıyor hatası sorunu çözüm yöntemlerini sırayla inceleyelim.

İnternet Kullanılamıyor Hatası Kesin Çözüm Yöntemleri

1. Ayarlar, Genel, Uygulamalar menüsüne girin. Açılan listenin en altında yer alan Wifi uygulamasına tıklayın. Wifi uygulama detaylarına giriş yapınca, ”Verileri Temizle” ve ”Ön Belleği sil” adımlarını uygulayın. Böylece telefonda kayıtlı Wifi adresleri tamamen temizlenmiş olacak.

2. Telefondan Ayarlar, Wifi menüsüne giriş yapınız. Açılan menüden Gelişmiş Wifi seçeneğini seçin. Gelişmiş Wifi ayarlarınız ”Uyku Modunda Wifi Açık” seçeneği evet olarak ayarlanmalı.

3. Telefonda Wifi aktif olmasına rağmen telefon IP numarası alamıyor olabilir. Bu durumda statik bir IP kullanarak modeminize bağlanabilirsiniz.

  • Ayarlar, Wifi menüsüne giriş yapın ve bağlanmak istediğiniz wifi ağına basılı tutarak açılan menüden ”Şebekeyi Düzenle” diyoruz.
  • Açılan ekranda ”Gelişmiş Seçenekleri Göster” seçeneğini işaretleyin.
  • Gelişmiş seçeneklerden ”IP Ayarları” menüsüne tıklayın.
  • Buradan ”Statik” seçeneğini ile istediğimiz bir IP adresini manuel olarak girerek sabit hale getiriyoruz.
  • Bağlantı sorunu devam ederse DNS adreslerini de değiştirmeyi unutmayın.

4. Telefonda wifi bağlantısına tıklamanıza rağmen, bağlanıyor ve kaydediliyor diyor fakat internete bağlanmıyor. Bu sorunun diğer yöntemlerinden birisi de modem arayüzüne giriş yapın, kablosuz ağ ayarları kısmında yer alan kanal bilgi bölümüne yeni bir değer girin. Mesela 9 olarak kaydedin, modemi ve telefonu yeniden başlatın.

5. Telefonda güç tasaruf modu açıksa wifi bağlantı sorunu yaşayabilirsiniz.

Telefonlarda internet tarafında en sık karşılaşılan hatalardan bir tanesi wifi internet kullanılamıyor hatasıdır. Yukarıda verdiğimiz yöntemleri uygulayarak umarım sıkıntınız giderilmiştir. Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa, telefonu başka bir wifi ağına bağlamayı deneyin. Eğer internet bağlantınız varsa sorunun modem kaynaklı olduğunu anlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here