Ana Sayfa internet Google Chrome Yükleme Hatası (Kesin Çözüm)

Google Chrome Yükleme Hatası (Kesin Çözüm)

3550
0

Chrome kullanıcılarının en sık karşı karşıya geldiği sorunlardan bir tanesine değineceğiz ve bu yazımızda Google chrome yükleme hatası problemi ve kesin çözümü sizlere aktarmaya çalışacağız.

Bu sorun ile karşılaşan birçok kullanıcı farklı tarayıcıları tercih etmek zorunda kalıyor ancak buna gerek yok çünkü her sorunda olduğu gibi bu sorunda da kesin bir çözüm yöntemi mevcut. Dilerseniz takip etmeniz gereken adımlara da hep birlikte göz atalım.

Google Chrome Yükleme Hatası

  • Faremizi görev çubuğuna sürükledikten sonra sağ tıklayarak görev yöneticisini başlat sekmesine geçiş yapıyoruz. Ya da CTRL+Alt+Delete kombibasyonu ile görev yönetisine giriyoruz.

  • Karşımıza çıkan pencere üzerinden “işlemler” sekmesine giriş ve hemen sonrasında yansıma adı yazan kısmı tıklayarak ilgili işlemleri alfabetik olarak sıralıyoruz.
  • Sıralama yapıldıktan sonra kontrol etmemiz gereken bir detay var. Chrome.exe yazan bölümler varsa eğer her birinin üzerine gelerek işlemi sonlandır diyoruz. Chrome.exe gibi bir ibare yoksa bunu yapmanıza gerek yoktur.
  • Sonrasında hizmetler bölümüne geliyoruz ve gupdate ile birlikte gupdatem hizmetlerini durduruyoruz. Bu işlemi ilgili isimlerin üzerine gelerek hizmeti durdur seçeneği ile birlikte yapabilirsiniz.
  • Windows+R kombinasyonu ile birlikte açılan ekran üzerinden cmd komutu ile birlikte enter tuşuna basıyoruz. Kullanıcı adı bilgisini aldıktan sonra devam ediyoruz.
  • Tarayıcı kısmına gelerek “C:\Users\bilgisayarkullanıcıadınız\AppData\Local” komutunu yazıyor ve enter tuşuna basıyoruz. Karşımıza bir Google klasörü çıkacak ve bu klasörü siliyoruz.
  • Hemen ardından “C:\Program Files (x86)” kısmına gelip Google’ı siliyoruz.
  • Silemediğiniz dosyalar olduğu takdirde tek tek silmeyi deneyin ve buna rağmen silme eylemi başarısız oluyorsa unlocker programını kullanarak silme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yukarıda bahsi geçen işlemleri doğru ve eksiksiz bir şekilde yaptığınıza emin olun. Hemen sonra Chrome’yi indirip yeniden kurun. Sorunsuz bir şekilde erişim sağlayabilecek yükleme hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Silme işlemlerini eksik yaptığınız takdirde ya da herhangi bir şekilde klasör kaldığı durumda ne yazık ki yükleme hatası almaya devam edeceksiniz. Unlocker programından yardım almanızı tavsiye ediyoruz ve bu sayede dosya silme konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz