Ana sayfa internet Avea (Türk Telekom) İnternet Ayarları

Avea (Türk Telekom) İnternet Ayarları

1421
0

Türk Telekom ile yapılan iş birliği sayesinde hizmet kalitesinin arttığını düşünüyoruz. Avea, Türk Telekom markası ile birlikte yoluna devam ediyor ve bizler de bu yazımızda Avea yani Türk Telekom internet ayarları konusunu işleyerek operatör sahiplerine bilgi vermeye çalışacağız.

Avea (Türk Telekom) İnternet Ayarları

Ayarlarınızı hızlı bir biçimde yapmak isterseniz eğer *999#’yi tuşlayarak ya da AYAR yazıp 9999’a sms göndererek süreci başlatabilirsiniz. Cihazınız sistemde kayıtlı ise ne yapmanız gerektiği sizlere bildirilecek ve doğr bir biçimde yönlendirileceksiniz. Manuel işlem yapabiliyorsunuz ve adımları takip etmeniz yeterli oluyor.

Bir diğer yöntem ise INTERNET AYAR yazarak 5555’e sms göndermek olacaktır. Yine manuel olarak işlem yapmak isteyenler için en basit yöntemlerden biri olduğunu da hatırlatmak istiyoruz.

Android kullanıcıları için Türk Telekom internet ayarları:

Ayarlar-Mobil ağlar- Erişim noktası adları ve son olarak yeni apn ekle adımlarını takip ederek sizler de internet ayarlarınızı yapabiliyorsunuz.

Android işletim sistemini kullanan cihazlarda internet ayarlarını yapmak oldukça kolaydır. Android telefonda internet ayarları için sırayla Ayarlar, Mobil Ağlar, Erişim Noktası Adları ve Yeni APN ekle adımlarını takip edin. Karşınıza çıkan bölüme aşağıda verilen değerleri girin.

isim=Türk telekom internet

mcc=286

mnc=03

apn=internet

type=default

Ayarlarınız bu şekilde olmalıdır ve bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğiniz takdirde internete sorunsuz bir şekilde bağlanabileceksiniz. Bu bilgileri girdikte hemen sonra kaydet butonuna basmayı da unutmayın.

Iphone kullanıcıları için Avea internet ayarları:

Ayarlar- Hücresel veri yolu adımlarını takip ederek sizler de hücresel veriyi aktif hale getirin. Sonrasında ise Hücresel-Seçenekler-Hücresel veri ağları ve apn adımlarını takip ederek ilgili bölüme internet yazmanız yeterli olacaktır.

Avea Türk Telekom internet ayarlarınızı manuel olarak yapmak istemiyorsanız eğer 500’ü tuşlayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve internet ayarları için yardım talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda ayarlarınız direkt olarak telefonlarınıza gönderilecek ve entegre edilecektir. Yine en kolay yöntemlerden biri olduğunu düşünüyoruz ve çok sayıda operatör kullanıcısı da öncelikli olarak bu yöntemi tercih ediyor. İnternet ayarlarınız yapıldıktan sonra telefonlarınızı kapatıp açmayı unutmayın ve yeniden başlatma işlemi ile birlikte süreç tamamlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here