Ana sayfa Sosyal Medya GN Ne Demek? Sosyal Medyada GN Nedir?

GN Ne Demek? Sosyal Medyada GN Nedir?

78
0
gn-ne-demek-sosyal-medyada-gn-nedir

Instagram, Snapchat, Twitter gibi platformlarda oldukça yaygın kullanılan GN sözcükleri kısa yazılarak karşı tarafa anlatılmak istenen bir şeyin kısa anlatılmasını sağlamaktadır. Böylelikle çok kelime yazmadan zaman kazanabilirsiniz. Peki Sosyal medya da kullanılan GN Ne Demek? Sosyal Medyada GN Nedir? İşte tüm merak ettiğiniz soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Günümüzde artık insanların vakti çok kıymetli. Herkes gün boyunca onlarca farklı işlerle uğraşmakta. İnternet ve sosyal medya üzerinden yazışırken de uzun uzun yazmak yerine kısaltmaları tercih etmekte.

GN Ne Demek?

Sosyal medyada çok sık karşılaştığımız ve mesajlarda yer alan bu harfler son dönemde oldukça dikkat çekmektedir. GN ingilizce good night harflerinin baş harflerini kısaltmasıdır. GN Türkçe olarak açılımı ise “iyi geceler” anlamına gelmektedir. GN harfleri Instagram, Snapchat, Twitter gibi platformlarda karşımıza çıkmaktadır.

gn-ne-demek-sosyal-medyada-gn-nedir

Instagram‘da GN Nedir?

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en popüler olan Instagram’da GN ne demek? Kısaltmaları ile ünlü olan Instagram’da özellikle gençlerin kullandığı bu kısaltmanın anlamı “good night” anlamına gelmektedir. Instagram uygulamasında direkt mesaj bölümünde konuşanların çok sık kullandığı harflerdir.

Instagram‘da kişiler birbirine iyi geceler diyeceği zaman GN harflerini kullanmaktadır. Bu kelimelerin anlamını bilen kullanıcılar yine aynı şekilde karşılık vermektedir. GN harfini sadece Instagram ile sınırlamak yanlış olur. Diğer sosyal medya gruplarında da öne çıkan bu harfler Instagram’da paylaşımlarda kullanılan bir ifade olduğu için Instagram’a ait olduğu düşünülmektedir. Kullanımı genelde “G” büyük ve “n” küçük olarak kullanımı yaygınlaşmıştır.

Snapchatte GN Ne Demek?

Gn kelimesi Instagram’da olduğu gibi Snapchat’te karşımıza çıkmaktadır. Snapchatte GN harfleri Instagram’daki manası ile aynı anlama gelmektedir. “Good Night”  İngilizce iyi geceler harflerinin baş harfleri anlamına gelmektedir.

Sosyal Medya GN Harfleri

GN harflerinin sosyal medyada en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. İnsanlar sosyal medya üzerinden istediği kesimlere farklı mesajlar ulaştırmaktadır. Yazımızda GN harflerinin sosyal medya da hangi platformlarda kullanıldığını ve ne anlama geldiğini yazımızda detaylı bir şekilde yer verdik.

Sosyal Medyada GN ve Tıp ile Alakası

GN kısaltmasından habersiz olan birçok kişi GN ne demek tıp alanı ile alakası var mı sorusunu sormaktadır. Bu harfleri tıp alanında kullanılan bir terim zanneden pek çok kişi aramalarını tıp alanında yapmaktadır.  Tıp alanı olarak arama yapanlar ise bir sonuca ulaşamıyor. Yine GN harfleri ile yapılan bir arama da ultrason da GN ne demek oluyor. Fakat bu harflerin ultrason ile hiçbir alakası bulunmamakta.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here