Ana sayfa Mobil Huawei Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

Huawei Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

404
0

Akıllı telefon kullanıcılarının merak ettiği farklı sorulara yanıt vermeye devam ediyoruz ve Huawei mesaj engelleme konusu da bugünkü yazılarımızdan biri olacak.

Bildiğiniz gibi daha önceki yazılarımızda arama engelleme işleminin nasıl yapılacağını sizinle paylaşmıştık ve bu kez mesajlardan bunalanlar için güzel bir haber vermek istedik. Sms almak istemediğiniz kişileri de engelleyebilir ve bu sayede ilgili kişiler sizlere mesaj atsa bile herhangi bir şekilde bildirim almıyor ve rahatsız edilmiyorsunuz.

Huawei Mesaj Engelleme

Huawei SMS engelleme işlemini, aşağıdaki adımları takip ederek yerine getirebilirsiniz ve yapmanız gereken şeyler oldukça basit. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

  • Cep telefonlarınızda mesaj uygulamasını açtıktan sonra ana ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan üç nokta sembolüne dokunmanız gerekiyor.
  • Karşınıza bir menü daha çıkacak ve buradan “Engellenen kişiler” butonunu tıklamanız gerekiyor.
  • Yeni pencerede yapmanız gereken şey ise numara ekle butonuna dokunmak olacaktır.
  • Karşınıza çıkan ekrana numara girişi yapabilir ve sizler de dilediğiniz numarayı saniyeler içerisinde engelleyebilirsiniz.
  • Huawei marka telefon kullanıyorsanız eğer sizle de bu adımları takip ederek bir kara liste oluşturabiliyorsunuz. Dilerseniz bu listeyi düzenleme şansına da sahipsiniz.

Huawei mesaj engelleme işlemi için ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmıyor ve bu adımlar sayesinde sizler de rahat bir nefes alıyorsunuz. Akıllı cihazlar bu konuda yanınızda yer alıyor ve dilediğiniz numarayı hem sms olarak hem de arama olarak engelleme şansı sunuyor.

Engellediğiniz numara size mesaj attığı takdirde herhangi bir şekilde bildirim almıyorsunuz ve yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi sizi rahatsız edecek bir unsur karşınıza çıkmıyor. Bununla birlikte eğer dilerseniz bu süre zarfında kişinin size mesaj atıp atmadığını da görüntüleyebiliyorsunuz ve bunun isteğe bağlı olması da mükemmel bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer yeniden iletişim kurmak isterseniz aynı adımları takip ederek son adımda engeli kaldır butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Birçok akıllı cihazda bu özelliğin var olduğunu da bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here