Ana Sayfa Whatsapp WhatsApp Konum Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Konum Gönderme Nasıl Yapılır?

516
0

WhatsApp uygulaması kullanıcılarına farklı kolaylıklar sunmaktadır. Bu kolaylıklardan bir tanesi de kullanıcıların birbirlerine bulundukları konumu paylaşmalarıdır. Özellikle büyük şehirlerde adreslerin bir hayli karışık olduğu düşünüldüğü zaman bu konum paylaşma özelliği WhatsApp kullanıcılarının işlerini kolaylaştırmaktadır. Arkadaşınıza nerede olduğunuzu tek bir tuş ile gönderebilir ve adres arama derdinden WhatsApp sayesinde kurtulabilirsiniz. Ayrıca daha önce harita üzerinde kaydettiğiniz konumları da WhatsApp uygulaması ile arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. WhatsApp’ın konum gönderme özelliğinden faydalanabilmek için öncelikle internet bağlantınızın açık olması ve cihazının konum servisleri özelliğinin WhatsApp üzerinden kullanılmasına izin vermeniz gerekmektedir. Aşağıda WhatsApp konum gönderme nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilir ve kolaylıkla karşı taraf ile bulunduğunuz konumu payalaşabilirsiniz.

WhatsApp uygulaması üzerinden nasıl konum gönderilir?

WhatsApp uygulaması üzerinden konum gönderme özelliğinden yararlanmak için mobil cihazınızın GPS özelliğinin açık olması gerekmektedir. Aksi durumda telefon konumunuzu saptayamayacağı içim karşı tarafa da gönderemeyecektir. İphone cihazlardan konum servislerini açmak için Ayarlar menüsü içerisinde bulunan Gizlilik sekmesine girmek gerekir. Burada yer alan Konum Servisleri özelliğinin açık olması ve erişimine izin verilmesi şarttır. Andorid cihazlarda da üst menüde yer alan GPS özelliğinin mutlaka açık olması gerekmektedir. Aynı zamanda konum gönderecek ve konumu alacak kişinin aktif internet bağlantısının olması gerekir.

Android işletim sistemine sahip cihazlarda WhatsApp konum göndermek için öncelikle konumu göndermek istediğiniz kişinin sohbet sayfasını açın. Sohbet sayfasının sağ üst bölümünde bulunan ataç simgesine tıklayın. Ataç işaretine tıkladığınız zaman küçük bir menü açılacaktır. Açılan bu küçük menüde belge, kamera, galeri, ses, konum ve kişi seçenekleri görünecektir. Buradan konum simgesine tıklanması gerekir. Daha sonra açılan harita ekranında bulunduğunuz konumu gösteren işaret çıkacaktır. Ekranda yazan şu anki konumu gönder yazısına dokunduğunuz zaman konumunuz karşı tarafa gönderilecektir.

İOS işletim sistemine sahip cihazlardan konum göndermek de son derece basittir. WhatsApp sohbet ekranının alt kısmında yer alan metin kutusunun hemen solunda yer alan artı (+) işaretine tıklayarak açılan küçük menüde konum paylaş butonuna basın. Daha sonra açılan harita ekranının altında yazan Konumunuzu Gönderin sekmesine tıklayın. Whatsapp’tan konumunuz karşı tarafa gönderilmiş olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz