Ana sayfa instagram Instagram’da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

385
0

Sosyal mecraların en popüleri olan ve hem fotoğraf hem de video paylaşımına izin veren Instagram, konum ekleme avantajı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Instagram konum ekleme özelliğine geçmeden önce dilerseniz yenliklere göz atalım ve uygulamanın son dönemde neden daha popüler hale geldiğini de hep birlikte görmüş olalım.

Instagram sayesinde anlık paylaşımlarda bulunabilir, sosyal arkadaşlar kazanabiliyor ve daha da önemlisi hikayelerinizi binlerce insana ulaştırabiliyorsunuz. Facebook ve Twitter’ı kısa sürede sollayan bu uygulama ile birlikte sizler de anılar biriktirebilir ve biriktirdiklerinizi de daha fazla insan ile paylaşabilirsiniz. Şimdi dilerseniz Instagram konum ekleme nasıl yapılır? sorusuna da detaylı bir şekilde yanıt verelim…

Instagram Konum Ekleme

Instagram uygulamasını kullanarak paylaşacağınız fotoğraf ya da videolarda dilerseniz konumunuzu da belirtebiliyorsunuz ev bu sayede insanlara nerede olduğunuzu da aktarabilirsiniz. Instagram’ın en büyük eksiklerinden bir tanesi ise ilgili mekanı konum olarak yaratma özelliği sunmuyor olmasıdır ancak merak etmeyin gerekli eklemeleri sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz ve bu çok fazla zamanınızı da almayacaktır. Instagram uygulamasında “Konum ekleme” Instagram’da Konum Ekleme kısmına ulaştığınızda yapacağınız aramalar neticesinde ortaya çıkan adresler söz konusudur ve bu adresler de Google Maps üzerinden tespit edilerek alınıyor ve ekleniyor. Bunun dışında önceden açılmış olan adreslere de erişim sağlayabiliyorsunuz.

Instagram konum ekleme işlemlerinizi sizler de Google Maps aracılığı ile yapabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir mekanı da yeni bir konum olarak ekleme şansına sahip oluyorsunuz ve kendi evinizi bile yeni bir adres olarak kaydedebilirsiniz. Eklemek istediğiniz mekan ya da konum, herkese açık konumlar arasında yer almıyorsa eğer sizler de ‘’Konum ekleme’’ butonuna tıkladıktan sonra ilgili adresi yazarak ekleme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

  • Google Maps üzerinden konum eklemek için öncelikli olarak bir Gmail hesabınızın olması gerekiyor.
  • Akabinde, Gmail hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.
  • Google maps’i açın ve kaydetmek istediğiniz adresi Google Maps’e ekleyin.
  • Google Maps kaydı tamamlandıktan sonra instagram hesaplarınıza giriş yapın.
  • Paylaşım yapacağınız fotoğraf ya da video’yu seçtikten sonra “Harita’ya ekle” özelliğini etkin hale getirin.
  • Sonrasında konum adı seçeneğine dokunun ve kaydettiğiniz adresi paylaşımlarınıza ekleyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here