Ana sayfa iPhone iPhone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

iPhone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

263
0

Akıllı cihazlarımızın bizlere sunduğu fırsatları incelemeye devam ediyoruz. iPhone numara gizleme işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Karşı taraf telefonlarınızı açmıyorsa, gizli numara ile aramak bir şans yaratabilir. Akıllı telefon sahibi iseniz eğer bu konuda şanslısınız ve basit adımlar ile birlikte sizler de numaranızı gizleyebiliyorsunuz.

Karşı taraf aramaları gizli numaraya kapatmadığı takdirde ona ulaşabilirsiniz ancak bir engelleme durumu söz konusu ise bu işlem ne yazık ki fayda sağlamayacaktır. Iphone kullanıcılarının bu bağlamda neler yapabileceğine göz atacağız ve numara gizleme işlemi için yerine getirmeniz gerekenleri paylaşacağız. Birçok farklı yöntem var ve dilerseniz bu yöntemlerin tamamına hep birlikte göz atalım.

iPhone Numara Gizleme

  • Öncelikli olarak ayarlar menüsüne giriş yapın ve devamında telefon-numaramı göster adımlarını takip edin. Bu seçeneği deaktif hale getirdiğiniz takdirde artık yapacağınız tüm aramalar gizli olacak ve numaranız karşı tarafa iletilmeyecektir. Dilediğiniz an bu seçeneği iptal edebilir ya da aktif hale getirebilirsiniz. Aramalarınızı gizli olarak yapmak istiyorsanız eğer tercih edebileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de budur.
  • Arayacağınız numaranın başına #31# ekleyip arama yaptığınız takdirde numaranız karşı tarafa gösterilmiyor. Tek seferlik gizleme işlemi için bu yöntemi tercih edebilirsiniz ve zaten telefonu kapattıktan sonra yapacağınız diğer aramalarda numaranız gösterilecektir. Bu yöntem daha fazla tercih ediliyor ve uğraşmak zorunda da kalmıyorsunuz.
  • Son yöntem ise operatörlerin sunduğu fırsatlardır. Her operatör bu hizmeti veriyor ve sizler tuşlamanız gereken numaraları sizinle paylaşıyorlar. Dilerseniz çağrı merkezine ulaşarak bu konuda bilgi alabilir ve aramalarınızı tamamen gizli hale getirebilirsiniz.

Karşı taraf, aramaları gizli numaraya kapattığı takdirde ne yazık ki erişim şansınız olmuyor ancak açık ise sizler de arama yapabilir ve görüşme sağlayabilirsiniz. Tüm aramalarınızı gizli yapabileceğiniz gibi belli aramalar için de gizli tercihinde bulunabiliyorsunuz ve yukarıda bahsettiğimiz yöntemler de bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Karşı taraf gizli numaralardan gelen aramaları engellediği takdirde ise yaptığınız aramalarda sürekli olarak meşgul sesi duyacaksınız ve yine karşı tarafa herhangi bir şekilde bildirim ya da arama ulaşmayacaktır. iPhone numara gizleme konusunda yaşadığınız sorunları aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here