Ana sayfa iPhone iPhone Parola Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone Parola Değiştirme Nasıl Yapılır?

160
0

Güvenlik önlemlerini arttırmak adına belirleyeceğiniz parolaları sizler de dilediğiniz an değiştirebiliyorsunuz. iPhone parola değiştirme başlığı altında bu konuyu detaylı bir şekilde ele almaya çalışacağız.

Iphone kullanıcılarının bu konuda fazlasıyla şanslı olduklarını düşünüyoruz ve güvenlik bakımından herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Parola kullanımının en önemli nedenlerinden bir tanesi ekran kilidi güvenliği ve bununla birlikte icloud verilerinin koruma altına alınmasıdır.

Güçlü bir parola ile birlikte sizler de bu seviyeyi arttırabilir ve verilerinizi koruma altına alabilirsiniz. 4 haneli rakam şeklinde oluşturabileceğiniz parola, 6 haneli rakam ve özel sayısal kod destekli de olabilir. Şimdi dilerseniz parola değiştirme işlemi ile ilgili diğer tüm detayları da birlikte inceleyelim.

iPhone Parolası Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Ayarlar menüsüne giriş yapınız.
  • Hemen ardından touch id ve parola butonu ile devam etmeniz gerekiyor.
  • Parolayı değiştir butonuna tıkladığınız takdirde eski parolanızı girmeniz istenecektir.
  • Güvenlik adımlarını geçtikten sonra yeni belirleyeceğiniz parolayı girip onay verebiliyorsunuz.
  • Yine güvenlik öneli bakımından yeni belirleyeceğiniz parolayı iki kez girmeniz gerekecektir ve kabul edildiği takdirde sizler de parola değiştirme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.
  • Parola değiştirme süreci oldukça kolay ve güvenliğinizin üst seviyelere taşınmasını istiyorsanız eğer sizler de tahmin edilmesi zor bir parola belirlemelisiniz.

Parola belirleme ekranında karşınıza çok fazla seçenek çıkacak ve bu seçenekleri de yakından incelemek istiyoruz.

iPhone Parola Değiştirme: Özel Alfasayısal Kod

Bu parola türünde karakter sınırı karşımıza çıkmıyor ve en güçlü parola türlerinden biri olduğunu da hatırlatmak isteriz. Harf ve rakamların yanı sıra aynı zamanda noktalama işaretlerini de içeren bir parola biçimidir. Güçlü bir parola belirlemek istiyorsanız eğer önceliğiniz kesinlikle bu seçenek olmalıdır ve zaten binlerce iphone kullanıcısı da bunu tercih ediyor.

Dilerseniz sizler de bu seçeneği işaretleyebilir ve parolanızı daha güçlü bir şekilde oluşturabilirsiniz. Tahmin edilmesi zor olan parolalar, güvenlik seviyesini arttıracak ve sizlere de yardımcı olacaktır.

Özel Sayısal Kod

Karakter sayı sınırlaması olmayan parola türlerinden bir tanesidir ve özel sayısal kodda yalnızca rakamları kullanabilirsiniz. Parola ekranında yer alan seçeneklerden bir tanesidir ve yine en popüler seçeneklerden biri olduğunu da unutmamak gerekiyor. Tahmin edilmesi zor rakamlar topluluğu ile birlikte sizler de kendinize yeni ev güçlü bir parola belirleme şansı elde ediyorsunuz.

Özel sayısal kodun yanı sıra 4 basamaklı sayısal kod seçeneği de mevcut ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden diğer bir parola türüne de geçiş yapalım ve detayları hep birlikte inceleyelim

4 Basamaklı Sayısal Kod

Adından da anlaşılacağı gibi rakamlardan oluşan 4 basamaklı bir kod türüdür. Güvenilirlik konusunda diğer parola seçeneklerine kıyasla daha zayıf kalabiliyor ancak hatırlama konusunda sorun yaşayan kullanıcıların en çok tercih ettiği parola türü olduğunu da belirtmek isteriz. Dilerseniz sizler de bu seçeneği işaretleyebilir ve daha kolay bir parola belirleyebilirsiniz.

6 Basamaklı Sayısal Kod

6 basamaktan ve rakamlardan oluşan güçlü bir kod oluşturma şansına sahipsiniz. 4 basamaklı kodlar yeterli gelmiyorsa eğer bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Görüldüğü üzre iphone kullanıcılarına çok fazla seçenek sunuluyor ve parola belirleme konusunda sıkıntı yaşayacağınızı da düşünmüyoruz. 6 basamaklı sayısal kod da bu seçeneklerden biri ve eğer dilerseniz hemen şimdi oluşturabilirsiniz. Veri güvenliğini arttırmak ve aynı zamanda cihaz güvenliğini arttırmak adına bu tür eylemlere ihtiyacınız var ve iphone kullanıcıları da bu durumun farkında görünüyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here